Ubrania na motocykl – zimą warto szukać atrakcyjnych cen

Napisał: HONDA
Dla fanatyków motorów maszyna nie jest jedynym wydatkiem. Powinni oni wyposażyć się również w kask i z pewnością w dopasowaną odzież. W dodatku, jeżeli przemieszczają się na dalekich trasach na motocyklu potrzebne im będą sakwy. Oczywiście wyposażenie to nie może być kiepskiej jakości. Bardzo ważny jest kask. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze, a człowieka na motorze nie chroni cały metal jaki mają samochody. W dużej mierze dlatego odzież dla motocyklistów robiona jest z dostatecznie wytrzymałych materiałów.

Głównie szyje się je ze skóry ale nie tylko. Ostatnio często wykorzystuje się odmienne materiały. Na drugim miejscu znajdzie się odzież z kewlaru. To lekki i wytrzymały materiał. Spodnie motocyklowe wykonane z niego na pewno sprawdzają się wspaniale, a ponadto są lżejsze niż podobne ze skóry. Z odmiennych niż skóra materiałów robi się też rękawice motocyklowe. Wykonanie ich jest łatwiejsze i są trochę tańsze.

naturalnie wybór należy do nas. Wybór jest tak duży, że na pewno wyszukamy coś odpowiadającego naszym upodobaniom. Tego rodzaju odzież musi być wytrzymała w tych najbardziej podatnych na obrażenia miejscach na ciele. Producenci najdoskonalszych ubiorów dla motocyklistów dbają przy tym wyjmowane wytrzymałe ochraniacze na kolanach i biodrach. Czasem stosują dodatkowe wzmocnienia z tkaniny aramidowej na kolanach, biodrach oraz na siedzeniu. Kurtki motocyklowe wykonane są z kolei czasami z siatki o sporej odporności zarazem na rozrywanie i przetarcia. Zaletą tego rodzaju kurtki są dodatki z cordury na łokciach i barkach wzmacniające jej konstrukcję.

Trwałość takich produktów potwierdzają zwyczajowo międzynarodowe certyfikaty. Wypinana podpinka tako owej kurtki pokryta bywa specjalną membraną termiczną, która pozwala za każdym razem utrzymać właściwą temperaturę. Dodatkowa membrana przy tym ochrania również przed małym deszczem. Kurtki motocyklowe posiadają także opinające ściągacze, ,jak i liczne odblaski i pojemne kieszenie. Przy nabywaniu odzieży dobrze zadbać także o rękawice. Profesjonalne rękawice cechują się odpowiednią wyściółką, która ochrania przed wychłodzeniem rąk podczas wielogodzinnej jazdy. Dzięki materiałom takim jak przykładowo bawełna, welur czy rozlicznych materiałom z włókien sztucznych, rękawica taka wchłania i odparowuje cały nieprzyjemny pot.

Dobór odpowiedniego rozmiaru stroju dla każdego klienta, znacząco może rzutować na komfort w trakcie licznych wypraw motocyklowych. Najczęściej lepiej nie żałować pieniędzy na potrzebne wyposażenie do motocykla. Bezpieczniej bywa wydać parę złotych więcej, aby móc cieszyć się świetnymstandardem markowej odzieży dla motocyklistów. Powinny być idealnie dobrane do ciała, przewiewna, ale jednocześnie chroniąca przed wiatrem. Ogromnie istotną rolę w trakcie prędkiej jazdy pełnią też spodnie motocyklowe. Muszą być one dokładnie wykonane z dobrej jakości materiału. Powinno się zwrócić uwagę na to czy posiadają ochraniacze na kolana, piszczele oraz biodra.

Czasami można je przypiąć do kurtki, w związku, z czym tworzy się łączony kombinezon. Jeśli chodzi o sam kombinezon motocyklowy to może on składać się z jednej części, który z reguły stosowany jest na torach lub dwuczęściowy zalecany do jazdy na motocyklu na co dzień. Są one tekstylne albo skórzane. Te jednoczęściowe gwarantują zabezpieczenie na najwyższym szczeblu, ale są właśnie mniej praktyczne gdy chodzi o codzienną jazdę. Nabywając kombinezon trzeba go koniecznie przymierzyć. Skórzany musi być o rozmiar za mały, albowiem po czasie rozciąga się i idealnie dopasowuje do naszego ciała. Zarówno jeden i drugi ochrania skórę, ponieważ jest wytrzymały na ścieranie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:19
Tagi: kask, odzież, samochód, ubiory, podpinka, kurtki, motocykl, kombinezon, skóra