Co należy wiedzieć o sprężynach?

sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com
Tylko z początku. Energia potencjalna sprężystości to zdolność konkretnej, sprężystej bryły, do wykonania pewnej pracy fizycznej. Jednym słowem: sprężyny. Tu warto pomyśleć, jak często widzimy na swojej drodze sprężyny w wielu postaciach i w najróżniejszych użyciach, nieraz całkiem niedostrzegalne, ukryte przed wzrokiem laika.

Zdarza się, że przy przeglądach nie pamiętamy o sprężynach śrubowych, a są one naprawdę ważnym elementem zawieszenia. Utrzymują masę auta też przy postoju, decydują o wysokości prześwitu pod autem i magazynują energię. Przede wszystkim przejmują wszystkie wstrząsy, gdy podróżujemy po nierównych drogach. Przy okazji gromadzą różne zanieczyszczenia.

Jeżeli porozglądamy się dookoła w zasadzie w prawie wszystkich przedmiotach zauważymy sprężynę. Jest ich wiele w domach, autach, w każdej kuchni, w każdym mechanicznym urządzeniu. Powłoka ochronna sprężyny jest niszczona, a niezasłonięta stal niestety zaczyna korodować. Podróż w związku z tym robi się zagrożeniem, dlatego, że w najbardziej niespodziewanym momencie sprężyna pęknie.

Warto wiedzieć, że zniszczone sprężyny zmniejszają skuteczność hamowania o klika procent, a na to w zimie nie możemy pozwalać. Ważne jest to, że eksploatacja sprężyn śrubowych jest zależne przede wszystkim od ciężaru auta, mniej od liczby kilometrów. Im cięższe auto, tym częściej należy kontrolować sprężyny i wymieniać je. Musimy pojechać na punkt pomiarów i dokładnie sprawdzić geometrię samochodu.

Jeżeli jest naruszona, to oznaka, że należy kupić sprawne sprężyny. To niezwykle budujące, bo pokazuje, że nawet w zasadzie z małego przedmiotu jakim są sprężyny, można zrobić biznes na wiele lat. Należy szukać tego typu nisz na rynku, podaży na niewielkie części, które na początku da się wytwarzać przy małym nakładzie finansowym. Kiedy przedsiębiorstwo będzie rozwijało się we właściwym kierunku może zapewnić dobre zyski, pozwalające na inwestowanie, rozbudowywanie i rozszerzanie działalności. Nie muszą być to sprężyny od producenta vanel.com, ale w czasie poszukiwania pomysłu na biznes warto zwrócić uwagę na drobiazgi, na których da się wypłynąć na szerokie wody.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:19
Tagi: samochód, sprężyna, Energia, zyski, drobiazgi