Muzyka na weselu: DJ czy zespół muzyczny

Wesele
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Szkoły tańca w każdej większej miejscowości wyrastają jak grzyby po deszczu. Ten bezapelacyjny rozkwit taniec, zawdzięcza wielu audycjom puszczanym w radio, które od kilku dobrych lat nieustannie lansują taki sposób spędzania czasu. To już nie tylko trend na gibanie się do szybkiej melodii w dusznych salach dyskotek, ale autentyczna sztuka. Dj na wesele niezaprzeczalnie może zagwarantować nam zdecydowanie bardziej urozmaicony repertuar.

Praktycznie każdy utwór, jaki sobie wymarzymy, powinien zostać odtworzony przez dj'a. Dodatkowo w trakcie przyjęcia uczestnicy sami mogą sugerować ulubione utwory, do których chcieliby tańczyć. Jeżeli zatem zależy nam na nieograniczonym i różnorodnym repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (odnośnik).
Stereo, wieża
Napisał: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Dobór właściwej muzyki w ogromnej mierze zależy od preferencji organizujących przyjęcie.

Niektórzy uważają, iż dobra zabawa może odbywać się wyłącznie przy muzyce disco-polo, które niewątpliwie jest popularne podczas polskich wesel. Niektóre osoby jednak zdecydowanie wolą np. utwory z lat siedemdziesiątych. Ten wybór uzależniony jest jednak w głównej mierze od muzycznych gustów państwa młodych.

Mnóstwo ludzi myśli też nad tym, czy w trakcie przyjęcia powinien grać zespół na żywo, czy też lepiej będzie wynająć dj'a. Są to dwie najczęściej wybierane możliwości w tym względzie.
w szkole tańca
Napisał: BurnAway
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś niemal z każdego telebimu kokietuje nas wirująca para, propagując w ten sposób jakąś szkołę. Jak zatem, w tej niezliczonej rzesze wytypować właściwą dla nas? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego spodziewamy się po takiej szkole? Czy chcemy nauczyć się biegle pląsać na parkiecie? A może jest to właściwa okazja aby zmierzyć się ze swoją wstydliwością i poznać ciekawych ludzi? Czy też będzie to fantastyczna szansa, by w tak przyjemny sposób spalić zbędne kilogramy? Dobrze też zanim podpiszemy umowę na usługę obejrzeć DJ-a na żywo.

Najbardziej zaangażowani mogą nawet pójść na imprezę gdzie wyselekcjonowany DJ już pracuje i podejrzeć jak reaguje on na zmieniające się nastroje na parkiecie. Starajmy się wybierać DJ-ów którzy nie mają kłopotu z przełamaniem naturalnego dystansu który z początku może się zdarzyć pomiędzy publiką a prowadzącym. Powinniśmy jednak pamiętać, iż cena wynajęcia zespołu muzycznego będzie zdecydowanie wyższa niż koszt dj'a. Zazwyczaj grupa weselna to minimum trzy osoby, z których każda z nich będzie musiał zostać opłacony.

Koszty mogą więc być różne, zwykle wahają się od 1500 do 5000 złotych. Trzeba wiedzieć jednak, iż najpopularniejsza grupa może kosztować znacznie więcej. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę również fakt, iż najlepsze zespoły muzyczne muszą zostać zarezerwowane znacznie wcześniej, czasami nawet rok lub dwa lata przed weselem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:19
Tagi: DJ