Konie to fascynujące zwierzęta

Stadnina zimą
Napisał: Kaarina Dillabough
Na podstawie: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach coraz większą popularność ma hipoterapia. Co to jest i z jakich względów jest stosowana? Rozpocznijmy od tego, iż jest to tzw. terapia na końskim grzbiecie. Wyszło na jaw, iż jazda konno przynosi rewelacyjne efekty w licznych chorobach, tak samo u najmłodszych, jak też u dorosłych. Hipoterapia wpływa na chorego i jego ruchowe, sensoryczne, psychiczne oraz społeczne możliwości.

Efekty, jakie osiągają chorzy, w wielu przypadkach potrafią pozytywnie zaskoczyć. Jakie wobec tego wiążą się z nią plusy? Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam kupować konia. Dla początkujących najprostszym rozwiązaniem jest nauka jazdy konnej w dobrej szkole. Przy każdej stadninie działają szkoły, w których pracują odpowiednio przygotowani instruktorzy. Trafiony instruktor to klucz do sukcesu.

Dzięki niemu jazda konna, która jest trudniejsza niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, będzie dostarczać świetnej rozrywki. Instruktor bez wątpienia ułatwi nam dobór konia - takiego, który jest przyjazny ludzi i nie nie będzie zbyt aktywny na pierwszej lekcji - i przypilnuje, by nauka była bezpieczna. W pierwszej kolejności – umożliwia chodzenie „bez chodzenia”. Co to znaczy? Pacjent jadąc na koniu wykonuje ruchy miednicy identyczne jak w trakcie normalnego poruszania się. Dzięki temu jazda jest ważnym krokiem w postawieniu pacjenta na nogi albo nauczenia go chodzenia od samego początku.

Obozy jeździeckie dostarczają dużą ilość atrakcji dla dzieci w rozmaitym wieku i płci. Każda osoba znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno amatorzy sportów, miłośnicy niezobowiązującego wylegiwania się, zabaw na wolnym powietrzu jak i wszyscy ci spragnieni nowoczesnych atrakcji. Dziecko dzięki tego typu obozowi jest w stanie opanować podstawy jazdy konnej, a także nawiązać istotne kontakty ze swoimi rówieśnikami. Kolonie konne uczą przy tym odpowiedzialności i radzenia sobie ze swoimi wadami.

Konie
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Są one wyjątkową okazją do zdobycia świeżych doświadczeń i poznania wielu intrygujących miejsc. Przyjemne zmęczenie po obcowaniu z końmi ubogacają na pewno urzekające widoki Mazur, rzek jezior oraz rozłożystych lasów. Doskonałym przedsięwzięciem może okazać się także zakupienie dziecku przewodnika turystycznego po tym jakże niezwykle intrygującym rejonie. Kto chce dowiedzieć się więcej może również wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową hasło obozy na Mazurach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:22
Tagi: szkoły, dzieci, terapia, jazda konno, hipoterapia, chodzenie, Kolonie konne, obozy