W jaki sposób wybierać akcesoria fotograficzne?

Już za chwilę nadejdą tak długo oczekiwane wakacje. Wszystkie potrzebne rzeczy spakowane w torby i walizki, czekają z niecierpliwością na wyjazd. Wśród nich również aparat fotograficzny, a razem z nim nadzieja na wspaniałe fotografie. W końcu nieczęsto leci się na Kubę! Ale co robić gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe? Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nudnych, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko pamiętać o paru radach.

Po pierwsze, fotograf jest ważniejszy niż aparat. Nawet najdroższe, profesjonalne modele w dłoniach osób, które nie wiedzą jak wykorzystać ich możliwości, przyniosą podobny efekt jak amatorskie konstrukcje. W tym celu warto odwiedzić polecany sklep fotograficzny, gdzie profesjonalny sprzedawca podpowie nam, jaki zestaw „szkieł” powinniśmy nabyć, aby uzyskać pożądany efekt. Wybierając producenta ”szkieł”, warto wybrać firmę mająca renomę na rynku i stabilną siecią punktów serwisowych.

Istnieje oczywiście sporo różnych elementów takiego wyposażenia które odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego, kto interesuje się fotografią. Do najbardziej podstawowych z nich należą chociażby obiektywy (odsyłam: duży wybór w Sigma-Sklep), które mają spory wpływ na jakość wykonywanych przez nas zdjęć i często decydują o tym, jak szerokimi możliwościami dysponujemy przy czymś takim. Jest to naturalnie jedynie przykład, ponieważ wyposażenie każdego dobrego fotografa stanowi dość szeroką kwestię przy której trzeba zadbać o całe mnóstwo najróżniejszych elementów. Jeśli więc kupujemy akurat takie rzeczy, to w pierwszej kolejności musimy przykładać uwagę przede wszystkim do tych najlepszych i najbardziej cenionych producentów, takich jak na przykład Sigma.

Jak już zwróciliśmy uwagę, w żadnym wypadku nie powinniśmy szukać przy czymś takim oszczędności – nie chodzi rzecz jasna o to, aby na siłę wydawać jak najwięcej pieniędzy, ale tańszy sprzęt tego typu zwyczajnie nie zapewni nam możliwości wykonywania tak dobrych zdjęć.
aparat marki Nikon
Napisał: Jay Kim
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy chwycimy już za aparat, nie zapominajmy o paru wskazówkach. Przed zrobieniem zdjęcia, naszej uwadze niech nie umknie światło, ponieważ mówi się, iż światło wpływa na wymowę fotografii. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z różnorakiego oświetlenia, starajmy się wystrzegać intensywnego światła.

Wbrew pozorom sesja w cudowny, słoneczny dzień, w samo południe, to zapowiedź nieudanych zdjęć. Odpowiednie światło mamy wczesnym rankiem i późnym popołudniem (tuż przed zachodem słońca).. Nisko zawieszone słonce, dające, miękkie światło zapewnia przyjemne, ciepłe barwy, pamiętajmy o tym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:23
Tagi: aparat fotograficzny, fotograf