Piosenki wiecznie żywe i nadal często odtwarzane przez wielu ludzi

płyta winylowa
Napisał: steve
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mimo tego, że wszędzie dookoła bombarduje nas popkultura, puste utwory komponowane przez wykonawców jednego sezonu, to wiele osób często słucha starych utworów, napisanych kilkadziesiąt lat temu. Pomimo tego, że ich twórcy już od dawna nie żyją lub zrezygnowali z kontynuowania kariery muzycznej, to ich piosenki cały czas są żywe i nadal chętnie słuchane przez wiele osób. I nie ma zapewne osoby, która się z tą myślą nie zgodzi. Możemy zaobserwować, że, muzyka rockowa cały czas wprowadza nowe brzmienia, a powstające utwory mają „inne nuty” od swych starszych kolegów. Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to jak ogień i woda .

Jednak ich korzenie cały czas pozostają te same. Przez ten fakt muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również cały czas pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To kawałki tych gatunków muzycznych były bezustannie grane w stacjach radiowych.

Nirvany słuchali wszyscy, a lider zespołu został okrzyknięty „głosem nowego pokolenia” z którym identyfikowała się większość młodych ludzi. Muzyka rockowa bez wątpliwości jest nadzwyczaj znana całym świecie, niemniej pomimo tego również w naszym kraju możemy odnaleźć c pewne zalążki tego rodzaju grania. Przykładem może być chociażby zespól Behemoth, który niesłychanie mocno zyskał na znaczeniu na arenie międzynarodowej w ciągu ostatnich latach (behemoth na terazrock.pl). Ich muzyka bezsprzecznie w wielu przypadkach jest grana w różnych zakątkach świata, tym samym tez na pewno musimy nabyć ich płytę. Chociaż dla wielu z nas w szeregu przypadków nie jest to rodzaju muzyki, który się nam nie podoba, to wprawdzie koniecznie powinniśmy zdecydować się na zakup polskiej twórczości.

Inny zespołem rockowym, który również niezmiernie mocno znany jest w branży rockowej jest zespól Foo Fighters (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=foo+fighters), który zarówno od ogromnie wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy z całego świata. Niesamowita melodia, jednocześnie radosna i ponura oraz tekst, w którym czasami trudno było doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=nirvana). Utwory te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, gniew i... poczucie humoru. Każda z tych emocji była emocjami młodych ludzi kochających jego muzykę. Ku ich rozpaczy, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu popularność zespołu sięgnęła zenitu. Niestety, na koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, ale dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.
płyta The Dark Side of The Moon
Napisał: steve
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mówiąc krótko, niezwykle często nasza muzyka jest nam naszym najbliższym towarzyszem, dlatego tez powinniśmy jej słuchać w wielu okolicznościach życiowych. wyłącznie od nas bez wątpliwości zależą nasze indywidualne predyspozycje muzyczne, wobec tego tez z powodzeniem wybitnie w wielu przypadkach możemy sobie pozwolić na słuchanie muzyki w najlepszym gronie twórców muzycznych, które jak wiemy jest niesłychanie szerokie i z pewnością niezmiernie interesujące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:25
Tagi: płyty, muzyka, utwory, Kapela, rock, koncert, grupy, słuchać, słuchanie