Odpowiednio oświetlona impreza to podstawa

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Jeśli zastanowimy się nad tym, jak sporo żarówek, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni podziwu dla osób, którzy się tym trudnią. Zwłaszcza iż trzeba bardzo dokładnie rozłożyć każdą lampę, tak żeby oświetlała ona to, co powinna pokazywać. Dodatkowo jeszcze warto tu wiedzieć, że taka scenografia eventowa i nagłośnienie koncertów, zazwyczaj w dużej mierze zależy właśnie od oświetlenia.

W właściwej chwili na odpowiednią osobę musi paść konkretny kolor światła, tak żeby podkreślić spokój konkretnej sceny, albo pokazać jak straszne jest to, co aktorzy przedstawiają w danej chwili. Jeżeli oświetlenie nie zadziała, albo zjawi się z opóźnieniem, to ma szanse się okazać, że zniknie calutki ten niesamowity efekt.
koncert
Napisał: rufus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu jest dalekich od narzekania, ponieważ twierdzą, iż obecnie to my sami wybieramy, co chcemy oglądać, czytać, co słuchać, a czego nie chcemy widzieć w ogóle. Gdy był telewizor, parę kanałów to nam wykładano, co musimy oglądać.

Nadawca zarządzał, odbiorca potulnie to odbierał. Nie posiadał żadnego manewru, nawet znikomej siły przebicia, dni mijały standardowo, nic się nie zmieniało. Nie wystarczy mikrofon i głośnik, potrzebny jest profesjonalny sprzęt, jeśli chcemy by publika była zadowolona. Najlepiej wynająć firmę zajmującą się profesjonalnie nagłośnieniem dużych imprez.

Jeżeli nie chcemy by koncert okazał się klapą lepiej zamówić firmę, która zajmie się odpowiednim rozchodzeniem się dźwięku. Każdy, wie, że nie wystarczy kilka minut przez imprezą wystawić sprzęt i liczyć na to, że wszystko będzie działało jak w szwajcarskim zegarku. Przed imprezą trzeba zrobić próbę, a najlepiej i dwie, żebyśmy mieli pewność, że wszystko jest dopracowane na tip-top.

Dalsza część http://eventroom.pl/oferta/oswietlenie/ Jeśli jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie tylko samą muzyką, która jest przekazywana, ale także i calutką otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak zjawiają się różnokolorowe snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a kolejnym razem mkną po tłumie. Aż powstał internet.

W dawnych czasach na przykład, żeby wyszukać powiedzmy firmę, która zajmuje się oświetleniem scenicznym trzeba było pytać kolegów, przeglądać książkę telefoniczną lub dzwonić na informację telefoniczną, z zapytaniem: czy w okolicy znajduje się jakaś firma, która trudni się tym i tym, jak tak, to poproszę o numer... Dodatkowo też trzeba tutaj zaznaczyć, że takie oświetlenie wymagania niesamowitej czujności operatorów, tak żeby w odpowiedniej chwili się pojawiało oraz by w właściwej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:26
Tagi: koncert, Internet