Na ryby do krainy szwedzkich jezior - realizuj swoje pasje

Wyprawy wędkarskie
Na podstawie: www.zewprzygody.pl
Wielu z nas ma hobby. A jeśli jeszcze nie posiadamy własnej ulubionej pasji, to błyskawicznie musimy ją odnaleźć. To jak przeżywamy nasz swobodny czas bardzo wpływa potem na jakość naszej pracy. Stąd tez trzeba zajmować się rzeczami, które dają nam ogromną radość. Poza tym 4 największe jeziora kraju – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie są objęte nakazem wykupienia licencji.

Turystyka wędkarska to jest zajęcie! A na jakie ryby możemy liczyć w tym edenie dla rybaków? Odnajdując w sobie pasję, otwieramy się na dużo inspirujących doświadczeń oraz ciekawych znajomości. Jeżeli uwielbiamy nasze hobby, chcemy się dzielić tą miłością z innymi, dlatego szukamy ludzi, którzy identycznie jak my, są zakręceni na tym punkcie. W taki sposób zawiązują się niesamowite przyjaźnie, które niekiedy towarzyszą nam całe życie. Świetnie wiedzą o tym wędkarze. Jest to wciąż niezmiernie popularny sposób spędzania wolnego czasu w naszym kraju.

Co ciekawe, mnóstwo młodych ludzi, a także przedstawicielek płci pięknej, lubi sobie powędkować. Nie jest to bez wątpienia zajęcie dla wszystkich. Musimy kochać spokój i wykazywać się dużą cierpliwością. A także… odpornością na komary, których nad zbiornikami wodnymi jest cała masa. Rodzinne wyprawy wędkarskie to bardzo popularny sposób na weekendowy wypad.

W szwedzkich wodach prym wiedzie szczupak. Jest go o wiele więcej, niż nad Wisłą, a na dodatek regularniej dają się złapać duże okazy. Oczy wam wyjdą na wierzch, kiedy na haczyku ujrzycie ponad 10 kilogramową rybę! Okres na szczupaka trwa cały rok, bo w miesiącach zimowych da się go łowić z przerębli. Inne niż szczupak ryby obficie tu wyławianie to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Zwłaszcza ten ostatni w tym kraju często ma spore wymiary.

To, co w Polsce nierzadko jest rekordem, w skandynawskiej krainie często okazuje się przeciętnym wynikiem. To wyjątkowe miejsce na ziemi - wprost idealne dla wszystkich, którzy poszukują prawdziwego aktywnego wypoczynku na łonie natury z dala od codziennego zgiełku i hałasu. Najpopularniejsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To w te miejsca organizowane są zwykle wyjazdy wędkarskie. Piszę tu o opłacanych wypadach na ryby, robionych przez wyspecjalizowane biura podróży. Takie oferty da się odszukać w dużej liczbie w sieci. W koszcie pakietu dostajemy zwykle licencje na łowienie, podróż morzem lub powietrzem, instruktora lub przewodnika i dokładne mapy skandynawskich bezdroży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:15
Tagi: Ryby, wędkarze, szczupak, rzeka, łowienie