Jaką rolę pełni współcześnie telewizja?

Telewizory Philipis
Napisał: Philipis
Na podstawie: Philipis
Na pewno niejeden rodzic zastanawia się, czy dziecko powinno korzystać z telewizji? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że we współczesnym świecie nie możemy odciąć naszych dzieci od wszelkich zdobyczy technologicznych. I bardzo dobrze, bo nowoczesne wynalazki są po to, aby usprawnić nam życie. Ale z innej strony, wiemy doskonale, że mogą się przyczynić do niebezpiecznych uzależnień albo schorzeń na tle psychicznym. Teraz, dzięki cyfryzacji telewizji, mamy dostęp do setek stacji z całego globu. Dzięki temu mamy nieograniczony wybór, o którym nasi dziadkowie mogli tylko pomarzyć. Tylko, czasem bywa tak, że siedzimy w fotelu i bezmyślnie pstrykamy pilotem, nie mogąc nic konkretnego wybrać. Współczesna telewizja oferuje tak dużo, że czasami nie umiemy sobie z tym poradzić.

gazeta
Napisał: Shannon Hauser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie odbiornik telewizyjny jest standardowym sprzętem wyposażenia każdego porządnego gospodarstwa domowego. Zazwyczaj zajmuje dumne miejsce w centralnej części pokoju gościnnego. Jeżeli posiadamy tylko jeden odbiornik, to najczęściej doprowadza to do prawdziwych starć o pilota. Bo przecież świetnie wiemy, że kto posiada pilota, ten dysponuje władzą absolutną. Co raz częściej w mieszkaniach znajduje się parę telewizorów, aby zapobiec takim właśnie gorszącym scenom. W takiej sytuacji może nam pomóc program tv. Jest to z pewnością jeden z bardziej popularnych rodzajów gazet, które kupują na co dzień Polacy.

Najczęściej nie jest to jedynie suchy spis wyświetlanych programów. Dzisiejsze programy tv posiadają mnóstwo kolorowych zdjęć, plotek z życia gwiazd, jak również, przede wszystkim, szczegółowych opisów atrakcyjnych pozycji tego tygodnia. Tego typu niedługie, ale rzeczowe recenzje pomagają nam dokonać słusznego wyboru. Nie trzeba już miotać się z kanału na kanał, aby odnaleźć coś godnego naszej uwagi. Zawsze oglądajmy telewizję z naszymi dziećmi. Czasami, nawet w przeznaczonych dla małych dzieci bajkach mogą się pojawić sytuacje, które zatrwożą nasze dziecko. Powinniśmy być wtedy w pobliżu i wyjaśnić mu wszystko.

Pamiętajmy, że dzieci najczęściej idą w ślady dorosłych. Jeżeli my bezmyślnie tkwimy przed telewizorem, to nasze dzieci zrobią tak samo. Razem z rozwojem kolorowej telewizji, rozrastała się jej oferta programów. W naszym kraju działa parę komercyjnych stacji, które ciągle prześcigają się pomiędzy sobą. Wychodzi to na dobre nam, widzom, ponieważ posiadamy niesamowity wybór różnych programów oraz filmów. Telewizje cyfrowe zrewolucjonizowały rynek oraz nasze życie. Teraz możemy mieć dostęp do wszystkich telewizji na świecie.

Program tv ciągle się zmienia, dostosowując się do wymagań odbiorcy. Jeszcze jakiś czas temu narzekaliśmy na brak kultury w publicznej telewizji. Dzisiaj mamy do dyspozycji osobny kanał, poświęcony tej tematyce. W dzisiejszej telewizji każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy oglądać interesujące audycje przyrodnicze, lub też historyczne. Telewizje rywalizują w emitowaniu ostatnich kinowych hitów, które gromadzą milionową widownię (dlatego dobrze znać np. magazyn TT). Wielbiciele sportu również nie mogą narzekać na ofertę programową. Stacje dla dzieci są bardzo zróżnicowane, dlatego należy kontrolować, co ogląda nasza pociecha. I choć telewizor to nasze okno na świat, warto czasem wyłączyć odbiornik i zobaczyć, że w naszym domu rozgrywa się najciekawszy serial.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:06:15
Tagi: Cyfryzacja, telewizja, gazety, programy, dzieci, stacje, widownia, serial