Możliwości dzisiejszej komputerowej rozrywki

gry na konsole 2
Tuż po ich zapowiedzeniu w środowisku internetowym rozpoczęła się walka fanów obu konsol. Z tego konfliktu najbardziej cieszą się gracze przywiązani do komputerów, oni bowiem od dłuższego czasu narzekali na to, że stare konsole hamują rozwój gier komputerowych. W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na to, że same tylko gry komputerowe charakteryzują się aktualnie bardzo dużym zróżnicowaniem, co bez wątpienia jest jedną z najważniejszych ich zalet – przecież dzięki temu nie ma praktycznie żadnego znaczenia to, jaka w ogóle tematyka akurat jest dla nas interesująca. Jeżeli na przykład pasjonujemy się sportem, to te najlepsze tytuły takie jak pro evolution soccer 2014 bez wątpienia będą dla nas ciekawą propozycją; oczywiście, z łatwością znajdziemy również i gry akcji, strategiczne, jak i wiele innych.

Jeżeli jednak pragniemy cieszyć się tego typu zabawą na faktycznie wysokim poziomie, to będziemy musieli także znaleźć dla siebie idealny sprzęt do gier. Oprócz zauważalnie większych możliwości, oba urządzenia zostały dostosowane do epoki witryn społecznościowych. Kontroler do najnowszej konsoli PlayStation posiada nawet specjalny guzik „share” służący do udostępniania przez łącze internetowe aktualnego stanu gry. Xbox One również umożliwia użytkownikom dzielenie się nagranymi fragmentami rozgrywki, kontroler tego urządzenia nie posiada jednak przeznaczonego do tego zadania klawisza.

Dużo nowoczesnych rozwiązań zostało zaimplementowanych właśnie w sferę kontroli konsoli. Bezprzewodowe kontrolery zawierające panele dotykowe i akcelerometry czy sterowanie konsolą za pomocą gestów czy głosu – to możliwości które rozwijane były na przestrzeni lat, a teraz są jeszcze bardziej dokładne. Konsole do gier takie jak ps3 (więcej tu - http://www.ppe.pl/news.html?filtr=ps3) są w chwili obecnej uważane za rewelacyjne źródło rozrywki z całego mnóstwa powodów. Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy wcześniej, przy dużo mniejszych cenach niż komputery dają nam one identyczną zabawę, co już samo w sobie czyni z nich doskonałą propozycją dla nas wszystkich.

Ponadto sporo ludzi uważa, że konsole są wykorzystywane jedynie do gier, i nie mają do zaoferowania właściwie żadnych dodatkowych funkcji, więc są znacznie mniej uniwersalne niż tradycyjne komputery. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ dzisiejsze konsole zawierają mnóstwo innych zastosowań – fakt, praktycznie zawsze wciąż są one związane głównie z samą rozrywką, ale i tak możemy z nich korzystać na całe mnóstwo innych sposobów. Dodatkowo, zwykle oferują nam one również i dużo bogatsze możliwości jeśli chodzi o grę online z innymi graczami, pozwalając chociażby na zdobywanie różnych osiągnięć oraz tworzenie prawdziwej międzynarodowej społeczności pasjonatów wirtualnej rozrywki. Obecnie inżynierowie obu przedsiębiorstw pracują nad nowymi urządzeniami peryferyjnymi które mają zmienić oblicze rozrywki oferowanej przez gry na konsole.

Microsoft, firma produkująca konsolę Xbox (więcej tu: http://www.ppe.pl/news-22898-xbox_one_straca_playstation_4_z_pozycji_lidera_.html) zaprezentowała niedawno technologię SmartGlass. Technologia ta ma pozwolić na współpracę telefonu komórkowego lub tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie przenośne dodatkowym ekranem i dżojstikiem Zarazem. Trwają ponadto prace nad wdrożeniem do obu konsol nowoczesnego urządzenia – specjalnych okularów pozwalających graczom wcielić się w głównego bohatera gry i widzieć akcję z perspektywy tego bohatera. Eksperci prognozują oprócz tego, że w ciągu paru lat stworzonych zostanie jeszcze kilka urządzeń kompatybilnych z konsolami, które mogą zmienić oblicze wirtualnej rozgrywki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:39:27
Tagi: gry, sprzęt, urządzenie, kontroler, technologia, gracze, gry komputerowe, tematyka, gry akcji, Microsoft, eksperci