Wszelakiego rodzaju zabawy taktyczne to interesujący sposób spędzania naszego czasu

Odzież militarna
Napisał: USAG- Humphreys
Na podstawie: http://www.flickr.com
Profesjonalizacja wojska przyniosła sporo pozytywnych zmian do polskim wojsku. Ograniczenie liczby żołnierzy na służbie umożliwiło przykładowo zakup coraz to nowszego sprzętu. W ostatnich latach część przestarzałej floty powietrznej zastąpiono myśliwcami f-16 produkcji amerykańskiej, Wojsko Polskie nabyło także pojazdy opancerzone, które mają swój chrzest bojowy na misjach za granicą. Na przyszłe lata planuje się jedną z najpotężniejszych inwestycji w armię od wielu lat, na którą przeznaczono astronomiczną kwotę kilku miliardów złotych. Celem inwestycji jest wymiana wszystkich przestarzałych pojazdów bojowych, w tym chociażby czołgów i zaopatrzenie żołnierzy w nowoczesną broń.

Blackhawk to nadzwyczaj wspaniała marka, która jest na świcie całkiem silnie rozpoznawana (http://cqb.pl/blackhawk-m-10.html). Jest to także typ helikoptera znany dla przykładu z licznych gier komputerowych albo filmów militarnych. Może być ona niezwykle kluczowa dla kolekcjonerów modeli. Przy czym w większości wypadków mogą się nią zainteresować też wieloracy zawodowcy i profesjonaliści, zainteresowani militariami.
Militaria
Napisał: The Joint Multinational Training Command Public Affairs Office
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oprócz licznych publikacji tematycznych i informacyjnych związanych z technologią wojskową, starają się też edukować młodzież poprzez lekcje historii oraz dla starszych i mocniej zaangażowanych uczestników spotkań organizują “bitwy” naśladujące historyczne walki zbrojne.

W trakcie takich akcji używa się starych wojskowych samochodów, ubiera w odpowiednie stroje, często szyte na zamówienie na podstawie archiwalnych projektów, ponadto oczywiście używa się broni palnej, jednak takiej, która została pozbawiona cech bojowych. W Polsce wszystkie osoby pełnoletnie, może nabyć na giełdzie pojazdów wojskowych auto ciężarowe, które nie służy już armii, lub nabyć archiwalną broń, która nie posiada już cech bojowych i nie jest w żaden sposób niebezpieczna. Duże zmiany w armii dotyczą również podstawowych aspektów jak umundurowanie żołnierza. Wprowadzono do użytku nowe wzory maskujące, w tym motyw pustynny używany np. w czasie misji Polaków w Afganistanie.

Wprowadzenie armii w tak trudne warunki klimatyczne wymagało wprowadzenia zmian w samej strukturze umundurowania. Materiały z jakich są wykonane spodnie wojskowe (o spodniach taktycznych), kurtki i inne części umundurowania powinny gwarantować dobry przewiew i ochronę przed dużymi temperaturami. Mundury używane w tego typu miejscach są wykonane z odpowiedniej mieszanki bawełny i poliestru. Ponadto zmianie uległ sposób zapinania tego rodzaju munduru: tradycyjne guziki zastąpione zostały rzepami. Zajmowanie się tego typu działalnością i rozwijanie swoich zainteresowań w obrębie tematyki wojskowej może być realizowane praktycznie wszędzie, w szczególności w niewielkich miejscowościach, w których nie ma akurat klubu wojskowego. Należy zebrać trochę osób i nabyć niezbędny sprzęt do tego typu akcji.

Militaria można kupić nawet przez internet, nie wychodząc z domu. Militaria są bardzo obecnie powszechnie dostępne. Bez problemu można zakupić karabinki, pistolety na ślepe naboje, lornetki, noże, kamizelki taktyczne (http://cqb.pl/kamizelka-taktyczna-blackhawk-lightweight-commando-recon-harnes-p-2718.html), noktowizory i wiele innych. W niewielkich miasteczkach można również założyć tego rodzaju stowarzyszenie i postarać się o organizację np. pikniku wojskowego. Gdy dotąd nie używaliśmy naprawdę ostrych noży i sprawimy sobie jakiś wysokiej jakości komplet, choćby właśnie Ontario Knives (www.cqb.pl/noze-skladane-c-79_91.html), powinniśmy nauczyć się kroić od podstaw. W internecie możemy wyszukać bardzo wiele filmów pokazujących prawidłową technikę krojenia. Wystarczy nieco potrenować, żeby używać noża jak świetny szef kuchni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:39:31
Tagi: kurtki, wojsko, broń, marki, militaria, młodzież, bitwy, mundury, karabinki, kamizelki taktyczne, komplet