Zewsząd słychać wątpliwość: gdzie się podziali Ci mężczyźni? Czy prawdziwych mężczyzn już faktycznie nie ma?

polowanie
Napisał: per Corell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mawia się, że prawdziwych mężczyzn już nie ma. Zewsząd alarmuje się, że nastała epoka narcyzów, czyli facetów zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez cech szczególnych, bez cech, które powinny być ich największymi zaletami. To prawda, że coś się zmieniło, ale nie jest to jedynie wina mężczyzn. Dawniej po prostu życie było prostsze, aktualnie zmieniło się sporo rzeczy, a efekty są takie, iż role społeczne i kulturowe się trochę pomieszały. Mimo wszystko, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednakowoż bardziej elastyczni niż dawniej.

myślistwo
Napisał: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, albowiem to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zachowanie wszelakich gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich nadmiar powoduje niestety spore szkody rolnikom i leśnikom, w związku z tym konieczna jest stała kontrola ich liczebności. Niegdyś równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Współcześnie selekcję przeprowadza myśliwy. Usuwa zwierzęta starsze i dotknięte chorobą.

Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który kosi zboże i zabija inwentarz żywy. Poza tym w w ofercie takiego sklepu muszą znaleźć się broń myśliwska. Żeby zakupić tego typu broń wraz z nabojami wymagane jest jednak stosowne zezwolenie. Sklepy myśliwskie oferują również nierzadko broń używaną. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla wielu osób, chcących zacząć swoją przygodę w terenie, ponieważ umożliwia większą oszczędność na samym starcie.

Ceny sprzętu łowieckiego bywają niekiedy wcale niemałe i nabycie wszystkich niezbędnych rzeczy może być dość wymagające finansowo. W dobry sklepie myśliwskim musimy mieć możliwość nabycia także broni śrutowej, która pozwoli nam wprawić się w technikę strzelecką jeszcze przed prawdziwym polowaniem. Oprócz tego typu broni znajdziemy tutaj także rozmaitego typu noże oraz scyzoryki. Produkty te nadadzą się zarówno do obrabiania ustrzelonej zwierzyny jak i do innych czynności, takich jak przygotowanie paleniska. Istotnym asortymentem, który musi się znaleźć w sklepie myśliwskim jest także sprzęt taki jak lornetki, czy noktowizory.

Możemy tutaj także nabyć sprzęt potrzebny do obrony. Nierzadko sklepy myśliwskie oferują swoim klientom różnego typu gazy obronne oraz paralizatory. Dobry sklep łowiecki sprzeda również nam akcesoria potrzebne do biwakowania. Warto zawsze pamiętać, że kupując produkty w sklepie myśliwskim w głównej mierze musimy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo - http://www.4hunters.eu/Odziez-i-akcesoria-dla-mysliwych_Odziez-mysliwska_Kurtki%282,207,%29.aspx. Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka.

Okrycia wierzchnie
polowanie
Napisał: per Corell
Na podstawie: http://www.flickr.com
chronią na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwiają kamuflaż. Ochrona przed deszczem, śniegiem, swoboda ruchów, wytrzymałość i izolacja termiczna to najbardziej istotne cechy odzieży dla myśliwych. Membrana zapewnia 100 % ochronę przed wodą, natomiast dużo funkcjonalnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort podczas czatowania na poziomie gruntu lub w ambonie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:39:31
Tagi: akcesoria, zwierzęta, sklepy, broń, społeczeństwo, drapieżnik, scyzoryki, lornetki