Rock posiada sporo interesujących odmian

Slayer
Napisał: Florian Stangl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie tylko nowa muzyka okazuje się być dziś bez trudu osiągalna. Można również zgłębiać zapomniane lądy klasycznego rocka. Tego rodzaju grupy jak the Kinks, czy Pink Floyd w dalszym ciągu mają dużo do zaoferowania dzisiejszemu słuchaczowi ((pełen artykuł)). Jeszcze dzisiaj mnóstwo zespołów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych należy do ulubionych niejednego młodziana. Zespoły takie jak AC/DC, Metallica (www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=metallica) czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką stanowią kultowe kapele zapisane na kartach historii muzyki dwudziestego wieku.

Słuchając piosenek takich kapel jak Metallica czy grupa Led Zeppelin można znaleźć sporo poszczególnych riffów i fragmentów piosenek, które dadzą nam możliwość nie tylko na samym starcie nauki ćwiczyć na gitarze poszczególne umiejętności, grając wraz z oryginalnymi nagraniami ale też sprawią, że od razu na podstawie prostych riffów będzie można usłyszeć konkretny fragment znanej piosenki, co z kolei sprawi, że będziemy odczuwać dużo frajdy z tego, że już nam coś zaczęło wychodzić.
rock&roll
Napisał: Mackenzie Brunson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Cała przygoda z rockiem jako formą muzyczną nie będącą tylko papką z programów radiowych i dyskotek rozpoczęła się w Liverpoolu. To w tym mieście czwórka młodych grajków stawiała pierwsze kroki grając całymi nocami po tanich lokalach za marne wynagrodzenie. Upłynęło ledwo kilka lat, a the Beatles odnieśli międzykontynentalną sławę, a co więcej odcisnęli porządne piętno na kartach historii muzyki. Ich kariera zaczynała się od przebojów, których słuchaczami mogły być wyłącznie wrzeszczące młodociane Brytyjki.

"Help" jak i również sporo innych były nieskomplikowanymi przebojami trafiającymi bezpośrednio do ich serc. Wkrótce potem jednak Bitelsi rozpoczęli eksperymentować z formą muzyczną i technikami nagrań. W ten sposób powstały takie płyty, jak słynna „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” z której to nagrania inspirują do dziś różnych artystów z całego świata. Rzekomo we własnym czasie byli popularniejsi, niż Chrystus, bezsprzecznie zaś stworzyli mnóstwo zarówno nowatorskiej, co i pięknej muzyki brzmiącej w głośnikach wielu osób do dzisiaj.

Popularny i słynny Slayer jest znany z fascynującego brzmienia utworów i eksperymentalnych dźwięków. Początkowo odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i koncertował covery Iron Maiden, potem jednak – m.in. dzięki dostrzeżeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i wydaniu albumu Show No Mercy zaczęli karierę w metalu. Ten moment z pewnością stanowiła ważny czynnik popularności zespołu Slayer, który do teraz cieszy się nadzwyczajną popularnością ,a także ma ogromne ilości melomanów na całym świecie, a koncertuje dziś – również w Polsce. Jeszcze odmiennych miłośników muzyki mogą szczególnie mocno zainteresowaćciekawe reedycje ich koncertów.

Równie słynna Coma jest znana z niezwykłych inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=led+zeppelin) czy Pearl Jam. Jest sporo tam również niebanalnych tytułów piosenek i eksperymentalnych dźwięków. Eksperymenty w rock&rollu w latach 60 i 70 nie zatrzymały się na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który to prawie całkiem zrezygnował z nagrywania hitów na rzecz stylistyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie tracili przy tym silnej emocjonalności płynącej z ich nagrań. Zespół po odejściu pierwotnego lidera, cierpiącego na chorobę psychiczną Syda Barretta coraz wnikliwiej eksplorował obszary narracji muzycznej jakie dają nie jedynie typowe instrumentarium rockowe, ale i także syntezatory i efekty nałożone podczas nagrań.

Na płycie Dark Side of the Moon prócz dużej liczby eksperymentów muzycznych towarzyszących pięknym melodiom Flojdzi podjęli pełno głębokich treści humanistycznych na poziome wcześniej dostępnym tylko literaturze pięknej. Mówiąc krótko, muzyka rockowa cieszy się ogromnie dużym zainteresowaniem w naszym kraju, w następstwie tego też tak chętnie sięgamy i nabywamy nowe płyty muzyczne, właśnie w tych brzmieniach. Praktyka pokazuje, że niejednokrotnie kupujemy płyty z muzyką rockową, bowiem niesłychanie mocno lubimy słuchać wyjątkowej muzyki. Jest ją w stanie dostarczyć jedynie kilka zespołów rockowych, które znane są na całym świecie, w następstwie tego też jeżeli mamy jedynie możliwość, to koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w ich płyty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:39:34
Tagi: płyty, muzyka, gitara, nagrania, dźwięki, wytwórnia, eksperymenty