Najbardziej znane zespoły rockowe: Guns n roses

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Muzyka odgrywa dużą rolę w naszym życiu i towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Była tak samo sposobem na miłe spędzenie czasu, jak i owocem geniuszu. W XX wieku, dzięki wynalezieniu takich urządzeń jak radio i nośników muzyki, takich jak płyty, a następnie kasety magnetofonowe, muzyka jest już dostępna dla wszystkich ludzi.

Zaczęły się również wykształcać gusta muzyczne, a popularni twórcy mogli liczyć na grupy oddanych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie piosenki z pamięci. Grupa led zeppelin z Wysp udowodniła niejednokrotnie, od początku swojej działalności, że tworzy muzykę hard rockową na rewelacyjnym poziomie. Założona została w stolicy Wielkiej Brytanii, w Londynie, i od samego początku budziła ciepłe uczucia w sercach fanów z całego świata.

Dopracowanie każdego kawałka do perfekcji sprawiło, że do dziś muzyka ta ceniona jest w szczególności. Nieśmiertelność muzyki tego zespołu daje się spostrzec na każdym kroku.
gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Jedną z największych legend muzyki rockowej jest na pewno zespół guns n roses, którego nagrania do dziś elektryzują tych starszych i trochę młodszych słuchaczy.

Członkowie grupy, grali ze sobą od 1985 roku, a już dwa lata później zdołali wydać swój debiutancki album. Dzięki fantastycznemu doborowi utworu promującego cały album, płyta niemal natychmiast stała się ogólnoświatowym hitem. „Sweet Child O’Mine” dla dużej grupy osób jest niemal hymnem, który wciąż jest grany przez stacje muzyczne.

Do roku 1993 guns n roses wydało jeszcze dwie płyty, po których nastąpiła bardzo niespodziewana i długa przerwa. Grupa powróciła na scenę niemalże 10 lat później, ale ze starego składu pozostał tylko wokalista guns n roses, który nie powalił wiernych fanów swą kondycją.
koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Pionierzy brytyjskiego, a później światowego hard rocka, led zeppelin (czytaj pełen artykuł), przedstawili już wielokrotnie swe możliwości.

Prawdziwa pasja, z jaką muzycy podchodzili do tworzenia każdego koncertu, mało tego, każdego kawałka, dała się odczuć publiczności. Staranność, sięganie po niezwykle połączenia dźwięków oraz dopracowanie oraz zgranie muzyków z wokalistą…Te elementy w swoistej fuzji to cechy typowe dla członków zespołu. Choć nie tworzą od lat 80., słuchani są do dziś z dużym zaangażowaniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:39:34
Tagi: płyty, muzyka, Zespół, grupa, album