Nauka języka obcego dla dzieci

Jak radzić sobie z nudą dziecka?
Napisał: Bird&Co
Na podstawie: Bird&Co
W internecie, w miejscowych czasopismach, bądź w radio coraz częściej możemy spotkać anonse firm zajmujących się przeprowadzaniem przeróżnych fakultatywnych zajęć dla dzieci. W dawnych latach praca dla nauczycieli w Warszawie leżała wręcz na ulicy. Teraz pojawił się wielki niż demograficzny, więc w wielu placówkach zaczęły się redukcje kadry. Nauczyciele w całej Polsce boją się, bo po odejściu ze szkoły niełatwo jest znaleźć nowe zajęcie. Zwłaszcza, że w naszym kraju sytuacja ekonomiczna nie jest dobra. Widać niesprawiedliwą przewagę szefów firm nad zatrudnionymi, co daje efekt w postaci marnych pensji oraz złych warunków pracy. Rodziciele zastanawiają się czy pożądane byłoby zapisać latorośl na takie zajęcia i jak małe dziecko da się zapisać. Są pełni obaw i wątpliwości w związku z podjęciem takiej decyzji.

Czasem takie lekcje są aranżowane w przedszkolu lub szkole gdzie uczęszcza dziecko jako zajęcia pozalekcyjne. Bywa się, że kursy takowe mają miejsce w siedzibie szkoły języków obcych czy w naszym domu. Każda z tych form może być pożądana i właściwa jeśli pedagog lubi swoją pracę i dopasował metodykę edukowania do wieku. Przedszkolaki nie mogą siedzieć bez ruchu w ławce. Lekcja w ich przypadku powinna mieć formę zabawy. Smyki nowe słówka absorbują niby gąbka. Im młodsze są dzieci, tym bardziej. Ma to związek z niezwykle prędkim przyrostem komórek nerwowych.

Z tego względu dzieci najłatwiej uczą się do 7 r. życia. Warto byłoby zatem zacząć edukację języków cudzych już u jak najmniejszych dzieciaczków. Dobry profesjonalista sprawi, iż taka lekcja będzie kapitalną zabawą. Maluszki uczą się nowych słówek przez zajęcia taneczne bądź też plastyczne. Przyswajają nowe zwroty nieomalże niepostrzeżenie. "Osłuchują" się z obcą wymową. Po pewnym czasie, gdy będą już w wieku szkolnym, będzie im dużo łatwiej przyswoić dany język.

Najczęściej wybieranymi przez rodziców językami obcymi są: hiszpański, anielski lub też niemiecki dla dzieci o czym masz możliwość poczytać więcej na stronie http://pozaszkolne.pl/Wakacje-2014---znajdz-w-Pozaszkolne.pl,n,194,1.aspx. Jak wiemy w programie szkolnym ogólnodostępnych podstawówek czy w publicznych gimnazjach nie ma nazbyt wiele godzin lekcyjnych przeznaczonych na naukę języka. Selekcjonując ponadprogramowe zajęcia pozalekcyjne takie jak wymienione np. w tym miejscu -> http://www.pozaszkolne.pl/ ,nie zapomnijmy o nauczaniu języka, ponieważ dobra znajomość języków obcych jest w obecnych czasach sprawą niezbędną. Dla belfrów znakomitym wsparciem dla osobistego budżetu są udzielane prywatnie lekcje, np. z języka angielskiego - przydatny artykuł na ten temat na www.pozaszkolne.pl/Angielski-dla-dzieci,n,365,1.aspx. Trzeba zaznaczyć w tym miejscu, że ogromna większość pedagogów działa w tym wypadku na czarno. Wyłącznie nieduża garstka belfrów zgłasza wpływy osiągnięte z takiego zajęcia bonusowego.

Jest to efekt małych płac w tej materii – nauczyciele nie chcą oddawać fiskusowi części swoich zarobków. Zauważają w tym zemstę za często hańbiące pensje w tej dziedzinie gospodarki. Branża edukacji pozaszkolnej bez ustanku się rozwija. W związku z tym zjawiskiem rodziciele nieustannie zadają sobie pytania: czy oraz które z zajęć będą wartościowe dla ich dzieci? Na którą ofertę odpowiedzieć? Czy ich pociecha nie jest na razie za mała na tego typu zajęcia? Szkrabowi do trzech lat tak naprawdę starczy opieka rodzicielki, babki czy - w razie konieczności - niań w żłobku. Jednak wraz z wiekiem potomka można zapisywać je na coraz większą liczbę dodatkowych zajęć pozaszkolnych.
nauka gry na pianinie
Napisał: woodleywonderworks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna nie można przesadzić w tym temacie, gdyż nasza pociecha winna mieć czas by odprężyć się czy po prostu się nieco ponudzić. Decydując się na zajęcia dla dziecka winniśmy się kierować jego zamiłowaniami, popróbować rozlicznych zajęć. Dla młodszych dzieci najodpowiedniejsze będą zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, gdzie malec rozwinąć się może zarówno fizycznie, jak i pod względem manualnym: malując, pląsając, grając na przeróżnych instrumentach muzycznych, a także przyjemnie pędząc czas ucząc się języków (poprzez oczywiście grę) - więcej na pozaszkolne.pl.

Trzeba mieć na względzie, iż małe dzieci szybciej się uczą, co związane jest z szybkim przyrostem neuronów. Dobrze o tym nie zapominać, przede wszystkim w temacie edukacji językowej. Najważniejsze, by maluch uczestniczył w owych zajęciach z ogromną ochotą i świetnie się w trakcie nich bawił, a nauka będzie przychodziła niejako mimochodem. Z upływem czasu będzie widać które zajęcia pociągają naszą pociechę w największym stopniu. Dziecko w wieku szkolnym zaś z powodzeniem możemy posłać na przykład na naukę gry na pianinie, fortepianie bądź jakimkolwiek innym instrumencie muzycznym, jaki przypadnie dziecku do gustu - o dowiesz się więcej w artykule na http://pozaszkolne.pl/Zajecia-muzyczne-dla-dzieci,n,363,1.aspx.Takowe zajęcia na pewno uczą - prócz gry - dyscypliny. Ale można wybrać także jakiekolwiek inne zajęcia, przykładowo: kółko szachowe, koło ekologiczne czy drużyna harcerska. Nie zapomnijmy zarazem o zajęciach sportowych, na przykład: pływackich, narciarskich, piłkarskich itp., bowiem nadzwyczaj istotne jest żeby nasza latorośl pokochała ruch, który najlepiej aby był mu miły przez całe życie, jednakowo jak zdrowy sposób odżywiania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:52:22
Tagi: dziecko, dzieci, edukacja, nauczyciele, zabawy, zajęcia, pociecha