O najciekawszych zespołach rockowych

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Muzyka bez wątpienia jest niesłychanie ważnym elementem naszego codziennego funkcjonowania. To właśnie dzięki niej w szeregu przypadków jesteśmy w stanie zapomnieć o wybitnie trudnych problemach naszego życia, które niestety w szeregu przypadków przytłaczają nas nadzwyczaj mocno. Niemniej tymczasem muzyka jest również niezwykle bogatą dyscypliną dnia codziennego. Funk rock, to rodzaj rocka, który aktualnie jest bardzo dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej możesz przeczytać tutaj: o Red Hot Chili Peppers tutaj). Grupa ta działa na światowym rynku muzycznym już wiele lat i wciąż potrafi zaskoczyć świetną produkcją, która bardzo szybko zyskuje uznanie muzyków z całego świata.

Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często zaskakująco pochlebnie oceniają produkcje wykonane przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością. Coraz częściej zespół ten wykorzystuje elementy elektroniki w swoich utworach. Jednak te elementy przede wszystkim mają za zadanie poprawić wyraz określonych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma fantastyczny wydźwięk.
zespół Pink Floyd
Napisał: Jimmy Baikovicius
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych i wciąż grających wiele koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: muzyczne newsy o pink floyd).

Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i początkowo rock w wykonaniu tego zespołu był wyjątkowo mocny, można nawet powiedzieć że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął kształtować się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym. Grupa ta jest znana i ceniona nie tylko za typowe brzmienie rockowe, które gromadzi dużo niezwykłych instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie także z tego, że teksty piosenek zawierają określoną głębię, która daje okazję nie tylko znakomicie się bawić, lecz również zadumać się nad słowami, które poprzez konkretny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to szczególnie ważne i zdecydowanie to cechuje i tym samym rozpowszechnia zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten wciąż posiada niezwykle dużo fanów.

Jednym z takich zespołów, który stara się połączyć w swej muzyce cięższe brzmienie ze współczesnymi trendami, jest z pewnością Muse. Ten brytyjski zespół grający od prawie 20 lat, nadal zdumiewa swych słuchaczy niezwykłymi pomysłami i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Wiele osób ceni sobie Muse również za ich fantastyczne koncerty, które porywają ogromną dawką energii od muzyków grających w zespole. Spośród sześciu wydanych do dzisiaj albumów, najpopularniejsze stały się dwa ostatnie. Zagwarantowały im one nie tylko ogólnoświatową sławę, ale także wiele nagród oraz szacunek w branży muzycznej.

Przykład Muse doskonale pokazuje przemiany w muzyce rockowej, która już raczej nieodwracalnie podzieliła się na grupy hołdujące tradycyjnemu graniu oraz te poszukujące nowych pomysłów. Wśród grup należących do tej pierwszej grupy, zapewne odznacza się Coma. Tym razem zespół wywodzący się z Polski, który niemalże z dnia na dzień uwiódł swym mocnym graniem wiele tysięcy wielbicieli tradycyjnego rocka. Zespół Coma zaczął działać już w 1998 roku, lecz ich pierwszy album mogliśmy kupić dopiero kilka lat później. Ogromnie istotnym oraz niesamowicie wyjątkowym elementem brzmienia zespołu jest wokal, który przyciąga uwagę fanów. Zespół Coma uzyskał poparcie nie tylko słuchaczy ale również innych muzyków, przez co został wyróżniony wieloma ważnymi nagrodami. Co interesujące ostatnio grupie udało się również wydać album anglojęzyczny, co jedynie świadczy o jego klasie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:52:18
Tagi: artyści, piosenki, muzyka, Zespół, album, utwór, koncerty, wokal