Hiperrealizm w malarstwie i fotografii

Natalia Siebiuła to jedna z najzdolniejszych polskich projektantek młodego pokolenia. Obecnie pracuje ona nad wzmocnieniem swojej pozycji w przestrzeni modowej. Projektuje ona stroje, które są połączeniem efektownej nowoczesności oraz funkcjonalności. W swej twórczości nie kieruje się zbytnim przepychem, stąd też jej stroje nie są zbyt przerysowane i ekstrawaganckie. Dla Natalii Siebuły moda ma być tylko elementem, który będzie swoistym dodatkiem dla naszej osobowości. Ma ją eksponować, a nie jak widzimy to w bardzo wielu kreacjach tworzyć.

Duży wpływ na szeroko pojmowaną sztukę wywierają wszelkiego rodzaju wydarzenia, między innymi koncerty. Z polską kulturą współczesną wiążą się takie osoby jak przykładowo Kamila Bujak. Znaczące są również nazwy wszelkiego typu grup i wykonawców muzycznych, a także plebiscytów i festiwali. Na przykład jednym z najważniejszych imprez muzyki niezależnej w kraju jest Off Festival, organizowany co roku na Śląsku, udostępniający wiele scen niezależnym twórcom muzyki i odwiedzany za każdym razem przez kilka tysięcy ludzi. Przykładów takich wydarzeń z różnych gałęzi kultury jest bardzo dużo.
Farba Natura™ 512 marki Benjamin Moore
Napisał: B.M. Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: B.M. Polska Sp. z o.o.
Hiperrealizm również w krajach europejskich święcił tryumfy.

Niezmiernie popularny był w Republice Federalnej Niemiec, gdzie też była wystawa sztuki w Kassel, na której prace malarzy tegoż nurtu zrobiły wielką furorę. Hiperrealizm rozpoznawalny jest również po takimi pojęciami jak superrealizm oraz fotorealizm. Twórcy tego nurtu za priorytetowe zadanie uznali zaprezentować niezaburzoną w jakikolwiek sposób rzeczywistość. Głównymi tematami ich obrazów są zwykłe rzeczy takiej jak na przykład samochody czy obiekty sklepowe (zapraszamy do naszej galerii). Pokazy w Stanach Zjednoczonych czy też Hiszpanii nie były czystym przypadkiem. Śmierć tegoż 28-letniego artysty odbiła się ogromnym echem w środowisku, które był reprezentantem.

Wielu jego przyjaciół jak również kolegów po fachu do dnia dzisiejszego nie może pogodzić się z faktem, iż już nigdy więcej nie zobaczą jego nowych dzieł. Dla wielu z nich przed Dziaczkowskim kariera międzynarodowego formatu stała otworem. Jego brak będzie odczuwalny również dlatego, że był to radosny oraz ciepły człowiek.
aranżacja wnętrz
Napisał: Tammy Manet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mnóstwo reprezentantów hiperrealizmu decyduje się także na odwzorowanie fotografii swego autorstwa. By zrobić tego typu dzieło trzeba posiadać ogromne umiejętności, gdyż to zadanie nie zalicza się do najłatwiejszych. W każdym obrazie widzimy, elementy, które w pełni oddają osobowość autora a także jego sposób patrzenia na świat.

Tematy obrazów są bardzo ściśle powiązane z jego otoczeniem. W każdym odrębnym przypadku fotografia nie jest przez twórców traktowana jako środek pomocniczy a raczej jako w pełni świadomie wybrana sytuacja wyjściowa, która może dać pole do popisu przy rozwijaniu przedstawienia dzieła. Najbardziej trafionym pomysłem będzie także zaznajomienie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej oddziaływanie na człowieka to ważkie motywy jej fotografii czy rysunków. Miała wiele wystaw, a jej rozmaite dzieła można też było jak do tej pory podziwiać w wielu pismach takich jak na przykład Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Polecane wystawy tychże artystek można także odnaleźć w prasie specjalistycznej czy broszurach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być nieprzęcietnie kosztowne. Wręcz przeciwnie, są one zwyczajowo świetnie dostosowane do wymagań i możliwości finansowych normalnego konsumenta. Dużo z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, przykładowo z pracami Anny Halerewicz to miejsce, jakie stanowczo należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:52:20
Tagi: autor, moda, artysta, fotografia, festiwal, wystawa