Spływy kajakowe - sposób na aktywny wypoczynek

Organizacja spływów kajakowych - Kaylon
Napisał: Kaylon
Na podstawie: Kaylon.pl
Gdy na myśl o spędzeniu wolnego czasu leżąc na plaży ziewasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem urlopu na sportowy wypoczynek. Możesz pomyśleć o wędrówce po górach, przykładowo przez czternaście dni, między schroniskami, zdobywając kolejne szczyty. Możesz objechać Polskę na rowerze albo autostopem. Możesz też pomyśleć o innym wyzwaniu dla aktywnych, jakim mogą być spływy kajakowe. Spływy kajakowe organizowane są w naszym kraju zwykle na Mazurach.

To tam właśnie jest wiele pięknych rzek. Często spływ tamtędy wiąże się z dodatkowymi atrakcjami, jak przykładowo przenoszenie kajaków przez drzewa, które upadły do koryta rzeki, przepływanie przez wąziutkie kanały czy obozowanie w sercu lasu. Kajaki na kaylon.pl wymagają dobrej kondycji fizycznej. Jeśli nurt jest szybki i rzeka wzburzona, kierowanie kajakiem jest trudne, a nie można po prostu odłożyć wiosła i liczyć na to, że jakoś to będzie. Nie decydujmy się na spływ, jeśli nie mamy ochoty włożyć w to dużej ilości wysiłku fizycznego.

Bardzo istotny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Tak naprawdę jest to podstawowy i jednocześnie najistotniejszy element, który wpływa na wygodę w czasie spływu. Kajaki są wytwarzane w różnych wymiarach i także w różnych kształtach. Może na pierwszy rzut oka nie dostrzega się sporych różnic, jednak pływając można poczuć rzeczywiście sporą różnicę na plus lub w sytuacji nieodpowiedniego dobrania kajaku na minus.
Bory Tucholskie
Napisał: Szymon Nitka
Na podstawie: www.flickr.com
W tym wypadku warto skonsultować się z fachowcami, którzy doskonale wiedzą jak dobrać kajak do budowy ciała każdej osoby i też do wagi.

Wypożyczalnia kajaków poza tym, iż świadczy usługi w postaci udostępniania kajaków, to bardzo często także prowadzi serwis sprzętu takiego typu i też pomaga w doborze optymalnego kajaku, który wpłynie na znacznie lepszy komfort pływania (więcej na www.kaylon.pl). W zależności od ilości czasu jaką dysponują uczestnicy, Kaylon przygotowuje spływy kajakowe sprawdzające się na niedługich trasach ciągnących się wzdłuż najpiękniejszych polskich rzek (tj. Biebrza, Pisa) jak i dłuższe wyprawy za nasza wschodnią granice – na teren Łotwy, Ukrainy bądź Białorusi. Najprzyjemniej na spływ pojechać sporą grupą sprawdzonych znajomych. Powinniśmy rozejrzeć się za ludźmi, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wówczas najzwyczajniej w świecie przybywamy na miejsce, dostajemy sprzęt, kamizelki ratunkowe i plan i nie musimy się przejmować takimi sprawami jak na przykład wypożyczanie kajaków.

Oczywiście musimy zadbać o to aby zabrać ze sobą namioty, śpiwory i jedzenie - wszystko doskonale chronione przed wilgocią. Musimy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i trzeba będzie uratować sprzęt. Gdy zabezpieczymy go porządnie będziemy mieli pewność, że nasz wakacyjny dom nie będzie wyglądał jak mokra ścierka. Spływy kajakowe to idealny sposób na wakacyjny wypoczynek. Oczywiście to aktywność która wymaga siły, kondycji i bardzo dużo zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia.

Rzeki są zdradliwe i niebezpieczne, zwykle wystarczy jeden nieodpowiedni ruch i wypadek gwarantowany. Zastanówmy się zatem na spokojnie, czy jesteśmy zdecydowani mocno się zmęczyć, zabłocić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i jeszcze czerpać z tego radość. Piękne krajobrazy, urokliwe zakątki i poczucie przygody rekompensują niewygody. Kajaki to świetny sposób na lato! Zatem jedź nad wodę i zdecyduj się na wypożyczanie kajaków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:39:31
Tagi: sprzęt, rzeka, woda, kondycja, wypożyczalnia, serwis, pływanie, rzeki, namioty, śpiwory