Kult wciąż na fali

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Dawniej, ażeby posłuchać ulubionej muzyki trzeba było wielokrotnie latami szukać wytęsknionej płyty winylowej. Muzyki nie sposób było zdobywać w Internecie, natomiast sprowadzanie z zagranicy było niezmiernie kłopotliwe. Wielu osób nie miała więcej aniżeli kilkanaście albumów w domu. Współcześnie jest inaczej. Pliki mp3 są nietrudno dostępne na portalach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli użytkownika pojedyncze kliknięcie. W naszym kraju rock zyskał na atrakcyjności w drugiej połowie dwudziestego wieku, gdy zaczęły pojawiać się zespoły grające utwory w tym gatunku muzycznym i co istotne produkujące je w ojczystym języku. Oczywiście muzyka to przeżywała niezwykły progres, co istniała okazja zaobserwować na wielu festiwalach, na których przeważnie dominacja była właśnie kapeli rockowych.

Jednym z tego rodzaju zespołów, który zyskał sławę, przez komponowanie cudownych piosenek, był Kult (Kult na terazrock.pl). Zespół ten do dzisiaj posiada wielu fanów i jeszcze zdarzają się imprezy, na których istnieje szansa usłyszeć koncert tego zespołu. Kult tak naprawdę dla wielu ludzi w naszym kraju jest pionierem rodzimego rocka. Oczywiście brzmienie tego zespołu było klasyczne, a więc przede wszystkim dominowała gitara w różnorakim wydaniu, a towarzyszyły jej inne instrumenty. Jednak Kult wyróżniała szczególnie przekazywana we wszystkim piosenkach treść. Jest to na pewno zespół, który w okresie swojej świetności trafnie odnosił się do rzeczywistości w naszym kraju. Można było usłyszeć w tekstach piosenek dużo ciekawych podsumowań, czy też stwierdzeń na temat ówczesnych prac politycznych, czy również wydarzeń społecznych, które z aktualnie perspektywy nie były normalne, a można nawet powiedzieć, że tamte czasy były iście nieudolne.

Zespół ten zadziwiająco odważnie przedstawiał to, jak ludzie żyli w kraju i jak też byli traktowani przez władze i instytucje czuwające nad porządkiem. Kult to zespół, który rzecz jasna zapisał się w kartach polskiego rocka i do dzisiaj jest szanowany praktycznie przez wszystkich artystów.
rock&roll
Napisał: Mackenzie Brunson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Cała przygoda z rockiem jako formą muzyczną nie będącą jedynie zapychaczem audycji radiowych i dyskotek rozpoczęła się w Liverpoolu. To tam czwórka początkujących muzyków stawiała początkowe kroki grając całymi nocami po tanich knajpach za niewielkie wynagrodzenie. Minęło ledwo kilka lat, a the Beatles osiągnęli międzykontynentalną popularność, a co więcej odcisnęli silne piętno w kartach historii muzyki. Ich kariera zaczynała się od przebojów, których słuchaczami mogły być tylko wrzeszczące młodociane Brytyjki. "Help" jak i również mnóstwo innych były prostymi przebojami trafiającymi wprost do ich serc.

Niedługo potem jednak Bitelsi rozpoczęli eksperymentować z formą muzyczną i metodami nagrań. W ten sposób stworzono takie albumy, jak sławna „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” z której to nagrania inspirują do dziś przeróżnych artystów z całego świata. Ponoć w swoim czasie byli sławniejsi, niż Jezus chrystus, niewątpliwie zaś stworzyli wiele zarówno innowacyjnej, jak i pięknej muzyki brzmiącej w głośnikach wielu osób do dziś.
Guns n Roses
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Mowa tutaj przede wszystkim o muzykach rockowych, którzy jak wybitnie dobrze wiemy są znane na całym świcie. Jedną z kapeli, która bez wątpliwości jest przez nas znana i niesłychanie mocno lubiana to Guns n roses (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=guns+n+roses). Można nawet śmiało powiedzieć, że ten amerykański zespół posiada niejednokrotnie większe rzesze fanów w naszym kraju niż niejedna popowa wokalistka.

Ich utwory na pewno są regularnie grane we wszystkich rozgłośniach świata, co bezsprzecznie przekłada się na ich znaczny udział w rynku muzycznym. Kolejnym wartą niesłychanie dużego zainteresowania osobistością jest Slash (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=slash), który w zespole Guns n Roses występował często jako gitarzysta. Jego umiejętności w wielu przypadkach zawstydzały nawet najbardziej wyszkolonych muzyków, tym samym też słynie ze swojej gry na całym świecie. Nakręćmy porządne piosenki. Wynajem studia fonograficznego w dzisiejszych czasach nie jest bardzo ciężkie oraz drogie. Spokojnie: z pewnością muzycy mogliby skądś wziąć kasę. Ciężko zakładać, że w każdym przypadku można zrobić nawet niedużą karierę bez inwestowania pieniędzy. Kiedy czegoś bardzo chcemy, niejako automatycznie to się nam może udać. Oczywiście należy się starać, co często stanowi wielki problem. I to nawet nie rozchodzi się o nasze lenistwo. Brak umiejętnego zmotywowania się jest sporo powszechniejszy, niż sądzimy. Czas, czy natura człowieka i jego wyobcowanie to problemy przewodnie albumu. Muzyka owego wybitnego brytyjskiego zespołu jest nieśmiertelna i każdy powinien go posłuchać, tak jak z resztą the Beatles (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=the+beatles).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:39:32
Tagi: artyści, płyty, piosenki, rock, koncert, Muzycy, Zespół, nagrania, imprezy