W jakim miejscu nabyć mastifa tybetańskiego

śpiący Tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybranie odpowiedniej hodowli nie jest zwyczajowo rzeczą banalną. Aby trafnie dokonać wyboru, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Mastif tybetański to zwierzę szczególne (www.mastifztybetu.pl/orasie.php). Ceniony w Tybecie, pełnił od wieków rolę psa stróżującego, obecnie jest psem-towarzyszem, a także czasem wystawowym. Ma wysoce wyrazisty charakter i widoczną tendencję do dominacji, dlatego też jego hodowla musi być konswekwentna od samego początku. Z tego powodu szczególnie istotna jest waga profesjonalnej hodowli mastifa tybetańskiego – właściwa tresura psa sprawi, że będzie on nieagresywny, posłuszny i o własnej osobowości. Oprócz tego liczy się także cel, który przyświeca klientowi. Jeżeli szukasz prawdziwego psa - stróża do wolno stojącego domu, pies Tibetan Mastiff idealnie wypełni swoje zadanie.

Są to psy dość słabo znane w naszym kraju, mają jednak swoich zwolenników. Mastify są ochoczo hodowane przez osoby, mieszkające poza miastem, gdyż są to duże, dosyć włochate zwierzęta, które poniekąd należy trzymać na dworze. Ostatecznie są to psy wchodzące w skład grupy molosów górskich i ich podstawowym przeznaczeniem było zwłaszcza strzeżenie domu i zaganianie zwierząt domowych.
śpiący Tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
W zasadzie o mastif tybetański szczenięta (zobacz szczenięta od mata ratha) nie jest ciężko - jeżeli tylko mamy wymagane środki finansowe. Hodowla psin niemało kosztuje, a więc jeżeli nawet to jest tylko zwykłe hobby, tak czy siak trudno rzec, iż to nie będzie widoczny wydatek. Cóż, tak czy siak bez dwóch zdań warto zakupić sobie psa, bo to dużo szczęścia. W sumie coraz większa liczba ludzi tak jakby deprecjonuje znaczenie posiadania dzieciaczków, jednakże psy są coraz powszechniejsze. To w sumie coś zrozumiałego, lecz pamiętajmy, że pies nie da nam aż tyle szczęścia i pomocy.

Ale to taka mała dygresja, przecież to miał byś artykuł wyłącznie o psach... Jeśli chodzi o sprawę taką jak hodowla mastif tybetański jest rasą niezwykle rozchwytywaną (zobacz hodowlę mata ratha). Wybierane przez sporą liczbę klientów rasy psów to te, o jakie trzeba dbać w szczególności. Rekomendacja wyselekcjonowanych ras na forach w internecie nie wzięła się w końcu znikąd. Mastify tybetańskie są psami, które odnoszą sporo sukcesów na wystawach psów – tak w naszym kraju, jak i poza granicami. Importy rasowych psów z zagranicy jest u nas na świetnym poziomie. Genialnym przedsięwzięciem jest nabycie psa w takich miejsach, jak hodowle fachowe i cenione przez większość miłośników zwierząt (np. http://www.mastifztybetu.pl/). Strony internetowe również bez wątpienia pomogą odpowiedzieć na pytanie, jaka hodowla mastifów tybetańskich jest najwyżej ceniona.

Doskonałym posunięciem może okazać się zakup mastifów tybetańskich wyłącznie u docenianych przez ogrom nabywców, znających się perfekcyjnie na zwyczajach mastifa tybetańskiego. Jak można się domyśleć po nazwie, rasa wywodzi się z centralnej Azji, choć nie wiadomo do końca, czy konkretnie z Tybetu.Tybetany trafiły do Europy w drugiej połowie XIX wieku, gdy na ojczystych terenach groziło im wyginięcie. Rasa spopularyzowali Brytyjczycy, którzy jako pierwsi rozchodowali Mastify.
Mastif tybetański
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie to bardzo cenna rasa hodowlana. Silny temperament, raczej spokojne usposobienie, jednak bardzo posesywny – oto typowy mastif tybetański Szczeniaki w młodym wieku są bardzo uparte. kupujący musi więc być cierpliwym i przeczekać trudny okres. Bardzo ważna kwestia to właściwe wychowanie psa. Tybetany nie wymagają jednak szczególne tresury. Z wiekiem same nabywają ogłady.

Są raczej spokojne i posłuszne. Jednakże, gdy Tybetany są na swoim terytorium mogą wykazać się agresją w stosunku do obcych. Są one bardzo wyczulone na tym punkcie. Psy żyjące w Tybecie były wychowywane na stróżów gospodarstwa domowego. Ich zadaniem było głośne sygnalizowanie zagrożenia. Taki sposób bycia wynikał ze swoistych warunków geograficznych, a także społecznych. Osady w Tybecie były raczej słabo zaludnione, zaś pojedyncze domostwa w dużej mierze oddalone od siebie. Niedużo sąsiadów oznacza ryzyko kradzieży. Psy miały więc efektywnie strzec majątku i głośno ujadać, gdy w gospodarstwie pojawił się intruz. Trzeba wiedzieć jeszcze przez zakupem Mastifa, jaki jest charakter rasy. Lecz także pamiętać, że najważniejsze jest odpowiednie ułożenie psa. Warunkiem poprawnego kontaktu z pupilem jest wiedza i pełna akceptacja jego charakteru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:39:33
Tagi: hodowla, zwierzęta, wiedza, zakup, tereny, terytorium, rasa