Polska społeczność na obszarze UK

Flaga Wielkiej Brytanii
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie dużo kwestii – także tych, które na pozór nie mają dużo wspólnego z rozwojem najnowszej technologii – uległo niezwykle istotnym zmianom. Jako przykład można podać choćby poszukiwanie partnera. Kiedyś ktoś, kto był samotny i komu trudno budowało się relacje z innymi ludźmi, miał ogromne trudności z poznaniem swojej drugiej połówki.

Ponadto podobne problemy dotykały także osób po rozwodach, które choćby z powodu konieczności zajmowania się dzieckiem i zarabiania na życie miały mało czasu na tego typu kwestie.
Wielka Brytania
Napisał: Tilemahos Efthimiadis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Elementy oddziałujące na modelowanie świadomości narodowej są przeróżne. najważniejszy jest język, który chcą pielęgnować dzięki zgromadzeniom polonijnym.

Sława Wielkiej Brytanii wśród naszych uchodźców połączona jest nie wyłącznie z atrakcyjnością elementów gospodarczych, ale również z przyjacielską kulturą (język angielski, liberalne społeczeństwo wielokulturowe), punktem geograficznym wysp również niskimi kosztami podróży z Polski do Wielkiej Brytanii. To ostatnie, a również przychylna taktyka wizowa związana z przynależnością do Unii Europejskiej, czynią Anglię miejscem o wiele częściej wybieranym aniżeli chociażby USA, modne przecież pośród emigrujących Polaków jeszcze nie tak dawno temu. Dla dużej liczby Polaków, którzy wyjechali do UK, praca w nowych warunkach okazała się dość ciężka oraz wymagająca – pomimo, że daje ona szansę na godne życie i zaoszczędzenie części zarobionych pieniędzy, zwykle okazywało się, że poza pracą i odpoczynkiem niewiele czasu zostaje na różnego typu przyjemności oraz spotykanie nowych ludzi.

Jedną z większych wad wyjazdów za granicę będzie to, że czasami może się mieć utrudnione kontakty z Polakami. W krajach takich jak przykładowo Anglia czy Niemcy liczba pracujących tam Polaków jest dość duża, ale to również będzie zależeć od miasta. Dla przykładu w stolicy Anglii bez problemów usłyszy się polską mowę, lecz gdzieś w niewielkich miasteczkach na południu raczej będzie z tym nieco ciężej.

Spora część ludzi, jacy przed kilku laty zdecydowali się wyjechać, nagle zdało sobie sprawę, że stali się samotni, bez chłopaka albo dziewczyny. Tego typu portal randkowy może być świetnym miejscem przede wszystkim dla kogoś, kto na co dzień nie może poradzić sobie ze swoją nieśmiałością, znacznie utrudniającą w końcu nawiązywanie nowych kontaktów. Nawiązanie znajomości przez internet nierzadko okazuje się dużo prostsze, gdyż możemy po prostu bez jakiegokolwiek stresu pisać wiadomości z interesującą nas akurat osobą; rzecz jasna, po jakimś czasie będziemy mogli umówić się z kimś takim na spotkanie w „rzeczywistym” świecie. Dla osób, którym bardziej zależy na doskonałej zabawie, niż na poszukiwaniu miłości, dobrym rozwiązaniem może okazać się korzystanie z weekendowych wyjść, kiedy w pubach i klubach zbierają się młodzi ludzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:39:33
Tagi: praca, partner, życie, język, UK, Anglia, dziewczyny, spotkanie