Warto poznać żydowską kulturę i historię

Napisał: Warsztaty Kultury Filia Centrum
Wybranie odpowiedniej szkoły w Polsce nie jest rzeczą banalną. W natłoku placówek zajmujących się takiego edukacją łatwo popaść w dezorientacje. Czy lepiej iść na zwykłej szkoły, a może wybrać ciekawą opcję, jaką jest szkoła dialogu? Dużo zależy tu od personalnych wymogów studenta,a także od jego własnych predyspozycji. Niezależnie od wybranych zainteresowań należy jednak zainteresować się przyjemną przygodą, jaką jest poznawanie innych kultur, które coraz wyraźniej nam towarzyszą.

W dzisiejszych czasach niełatwo poradzić sobie bez obcych języków i wynalazków innych kultur. Inne kultury bywają często kluczem do zdobycia umiejętności w niemal każdej dziedzinie życia, ponieważ ich znajomość rozszerza horyzonty i zwiększa umiejętności interpersonalne. Duże zdolności ukierunkowane w stronę dialogu dają możliwość, aby zaznajomić się z istotnymi z artykułami z prasy rzadko występujących, jak i z dziełami literackimi innych krajów. Znajomość innych kultur na pewno uprości znacznie proces starania się o pracę w wielkim mieście także na przykład zagranicą.

z takiej przyczyny szkoła dialogu to fantastyczne wyjście dla każdej uczącej się osoby, która dba o własny samorozwój.
absolwenci
Na podstawie: www.morguefile.com
Wspaniała kadra naukowa, znani nauczyciele, a także szereg intrygujących zajęć pozwalają zdobyć wiele wiedzy na temat niuansów gramatycznych i leksykalnych historii kultur orientalnych (przeczytaj szczegóły na http://www.etzchaim.pl/szkola/historia/) i w wielu innych sprawach. To generalnie całkiem ciekawe zagadnienie - w jaki sposób nasi rodacy mogliby lepiej dogadać się z przykładowo Żydami? Chociaż akurat polski antysemityzm to pojęcie trudne do rozstrzygnięcia - nie można powiedzieć, że w innych państwach ludzie są dużo mniejszymi antysemitami, to jednak fakty są takie, iż stosunkowo ciężko jest się nam porozumieć. I nie chodzi tylko o barierę językową.

Niesłychanie często praktycznie nic nie wiemy o Żydach. Nieco suchych informacji i multum stereotypów. Dlatego popularnościąbardzo cieszą takie inicjatywy jak powiedzmy szkoła żydowska i dialogu kultur, ponieważ wypadałoby, abyśmy wreszcie poznali Żydów. Chociaż naturalnie Żydzi powinni poznać także nas.

O nas również należałoby zawsze pamiętać! Wartościowym pomysłem, dzięki to któremu wreszcie historia może przestać kojarzyć się młodym z nudą jest popularyzowanie jakże fajnych filmów zamieszczanych na Youtube. Można w sumie powiedzieć, że jedna seria filmów, naturalnie takich wartościowych, często daje więcej efektów, niż nużące lekcje w szkole. Kogo tak naprawdę interesują lekcje historii przeprowadzane w szkołach? Ogólnie wyłącznie prawdziwych pasjonatów! Kiedy w rachubę wchodzą filmiki na Youtubie, często jest tak, że potrafią zaciekawić również takie osoby, które tak naprawdę nie mają znacznego zacięcia do historii!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:39:33
Tagi: nauczyciele, Filmy, kultury, artykuły, samorozwój, stereotypy