Sylwester 2012/2013

Zamek Kliczków, Sylwester
Napisał: Zamek Kliczków
Na podstawie: Zamek Kliczków
Na zwiedzanie miasta Gdańsk należy wyznaczyć chociaż kilka dni. Tylko wówczas jesteśmy w stanie całkowicie poznać jego wdzięk i nacieszyć się panującą tu atmosferą. Wśród wielu tegorocznych ofert bardzo często poszukiwany jest sylwester w Karpaczu lub romantyczny sylwester we dwoje.

Jedno jest pewne - na powitanie nowego roku ruszamy w Polskę i rezygnujemy z ciepłych krajów oraz dalekich wypraw! Ze względu na wprowadzenie całkowitej ochrony na obszarze Tatrzańskiego P. N., można się po nim poruszać jedynie pieszo bądź na nartach. Sieć szlaków pieszych, schronisk i wyciągów narciarskich jest tutaj fantastycznie rozwinięta.

Tatry można objechać rowerem. Szlak liczy około dwieście trzydzieści kilometrów i ma do zaproponowania niezapomniane panoramy na góry. Bardzo dużą atrakcją Tatr jest kolej linowa z Zakopanego na Kasprowy Wierch i zespoły wyciągów w dolinach Goryczkowej i na Hali Gąsienicowej. Dają one możliwość podziwiania tych majestatycznych gór z lotu ptaka.

Na Kasprowym Wierchu jest najwyżej położone polskie obserwatorium meteorologiczne. Trzeba również zdobyć Giewont, którego również roztacza się malownicza panorama Tatr. Trzeba rzec, iż Tatry są kolebką polskiej turystyki, narciarstwa i alpinizmu. Od ponad 300 lat są one celem wypraw najwybitniejszych Polaków (dowiedz się więcej).

Możliwości świętowania jest całkiem sporo, począwszy od przyjęcia zorganizowanego dla przyjaciół, poprzez weekendowe wyjazdy, wycieczki w góry, eleganckie bale a nawet weekend w SPA. Zwolenników wymienionych opcji jest bardzo wielu, ale poszukując najpełniej odpowiadającej nam oferty warto zajrzeć na internetowe portale, na których łatwo i szybko przejrzymy wszystkie dostępne propozycje lub będziemy mogli skorzystać ze specjalnej oferty zimowo-sylwestrowej. Pośród znacznej liczby gdańskich muzeów z pewnością trzeba zobaczyć wystawę „Droga do Wolności”, która w wyjątkowo ciekawy sposób obrazuje wydarzenia powiązane z procesem wyzwolenia kraju spod komunizmu i działalnością Solidarności. W trakcie zwiedzania Gdańska obowiązkowa jest też wizyta na Oliwie, gdzie znajduje się Katedra Oliwska ze słynnymi rokokowymi organami, urokliwy Park Oliwski oraz pięknie położone zoo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:39:34
Tagi: narty, turystyka