W jaki sposób zrobić ładne zdjęcie?

Sprzęt fotograficzny
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Każdy człowiek bezsprzecznie jest stworzeniem wybitnie sentymentalnym. Uwielbiamy bowiem uwieczniać wszystkie nasze niezwykle relewantne chwile na nośnikach elektronicznych. W tym miejscu powinno się zarówno dodać, że wraz z rozszerzeniem się fotografii cyfrowej nasze możliwości pod tym względem uległy niezwykle znacznemu poszerzeniu. Najważniejsze, postaraj się o dobry obiektyw, który stanowi podstawę jakości wykonywanych zdjęć. Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na obiektywy Canon oraz obiektywy Nikon (dobrej jakości sprzęt foto zamówisz taniej online - obiektywy marki Canon).

Należy tylko dobrać je pod kątem rodzaju fotografowanych obiektów oraz zdjęć. Pamiętajmy o funkcji stabilizacji obrazu – miej ją włączoną zawsze gdy fotografujesz „z ręki”, zaś przy fotografiach nocnych używaj statywu lub ewentualnie lampy błyskowej.
zoomy szerokokątne na sigma-sklep.pl
Na podstawie: http://www.sigma-sklep.pl/
Niemniej jednakże nie wszyscy z nas korzystają z tej w pewnej mierze najbardziej znanej metody fotografowania. Zdecydowanie większym zainteresowaniem oraz wykorzystaniem bez wątpienia cieszą się wszelkiego rodzaju aparaty lustrzane, którymi niejednokrotnie posługują się wyłącznie profesjonaliści. Pozornie mogło by się poniekąd wydawać, że kwestia ich obsługi jest bez wątpienia niezmiernie łatwym zadaniem, natomiast są to tylko nasze pozorne mniemania.

Rzeczywistość często bowiem okazuje się niesłychanie odmienna.
Nie opłaca się zlecić to komuś z rodziny, kto robieniem fotek zajmuje się tylko rozrywkowo, takie momenty zasługują na coś więcej. Na ceremonii ślubnej niezbędny okazuje się profesjonalny zawodowiec posiadający porządny obiektyw. Jeśli możesz wyłożyć gotówkę na zatrudnienie fachowca, zacznij namierzanie dobrego studia w cyberprzestrzeni. Do wyszukiwarki wklep hasło „sesja ślubna Wrocław”.

Używaj stosowanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: fotografując krajobraz, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry wybranego kadru. Zależnie czy chcesz uchwycić barwne kwiaty, czy puszyste chmury na błękitnym niebie. I co ważne! Unikaj symetrycznych kompozycji. Stary kościółek w środku kadru? Zero inwencji.

Takie ujęcia to już przeszłość. Dodatkowo, reguła ta tyczy się również fotografowania ludzi. Nie bądź barbarzyńcą i staraj się nie obcinać ludziom głów, stóp, łokci czy dłoni. To naprawdę boli ... patrząc na takie zdjęcie. Błędy takie na ogół spowodowane są niestety...lenistwem, ponieważ bardzo rzadko nie ma możliwości poprawienia złego kadru. W związku z powyższym, sprawdzajmy nasze poczynania na wyświetlaczu. Nawet zawodowiec korzysta z tej funkcji właśnie po to by uniknąć pomyłki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:31:06
Tagi: Wrocław, fotografia, obiektywy, aparaty lustrzane, sesja, kadrowanie, ujęcia