Wciąż popularna muzyka rockowa

gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Choć zapewne można wyobrazić sobie świat bez muzyki, to jakby nie patrzeć nie jest to zbytnio kusząca perspektywa. W końcu praktycznie w każdym przypadku słuchanie muzyki sprawia, że tak jakby jesteśmy trochę bardziej wyluzowani. Weźmy chociażby pod uwagę znane powiedzonko, które mówi, iż muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy zatem w owym artykule kilka kwestii związanych z niezwykłym muzycznym światem. Na szczęście także młodzi ludzi z chęcią sięgają po płyty grup, które swe spektakularne kariery zaczynały gdy części ich wielbicieli nie było jeszcze nawet na świecie.

I pomimo upływu lat, duża część spośród takich kultowych grup wciąż zadziwia swoim brzmieniem.
koncert System Of A Down
Napisał: C.M.FRIESE photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Funk rock, to rodzaj rocka, jaki obecnie jest całkiem dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej przeczytasz tutaj: o Red Hot Chili Peppers tutaj). Grupa ta występuje na światowym rynku muzycznym już kilkadziesiąt lat i wciąż potrafi zaskoczyć świetną produkcją, która bardzo szybko zyskuje uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często bardzo pochlebnie oceniają produkcje wykonane przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością.

Zdecydowanie częściej zespół ten stosuje elementy elektroniki w swoich utworach. Jednak te elementy przede wszystkim mają za zadanie poprawić wyraz poszczególnych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma zadziwiający wydźwięk. Angielski zespół Queen spowodował, iż świat się w jakimś sensie odmienił. Bardzo dużym atutem tamtego okresu - czyli lata 60, 70 oraz 80 jest to, że chociaż już rządziła komercja, to tak czy siak wcale nie było tak, iż tylko miernoty były powszechnie słuchane. Nie należy zakładać, że obecnie jest o wiele gorzej, lecz mimo wszystko kiedyś w świecie muzyki było lepiej.

Zapewne wielu melomanów zgadza się z tym. Ciekawe jest także to w jaki sposób podchodzimy aktualnie do kwestii piracenia.
Guns n Roses
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Mowa tutaj przede wszystkim o muzykach rockowych, którzy jak niesłychanie dobrze wiemy są znane na całym świcie. Jedną z kapeli, która z pewnością jest przez nas znana i niezwykle mocno lubiana to Guns n roses (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=guns+n+roses). Można nawet śmiało powiedzieć, że ten amerykański zespół posiada w wielu przypadkach większe rzesze fanów w naszym kraju niż niejedna popowa wokalistka.

Ich utwory niewątpliwie są regularnie grane we wszystkich rozgłośniach świata, co na pewno przekłada się na ich znaczny udział w rynku muzycznym. Kolejnym wartą niezmiernie dużego zainteresowania osobistością jest Slash (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=slash), który w zespole Guns n Roses występował w wielu przypadkach jako gitarzysta. Jego umiejętności niejednokrotnie zawstydzały nawet najbardziej wyszkolonych muzyków, wobec tego też słynie ze swojej gry na całym świecie. Niezwykle istotne dla dzisiejszego rocka jest to, że mimo wdrażania elektroniki, wszystko tak naprawdę tworzone jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do wykonywania muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, ulepszania wybranych dźwięków, aby w taki sposób utwór przedstawiał się jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka uznać, że elektronika zamazuje autentyczny obraz tego gatunku muzycznego, ponieważ koncerty praktycznie przez wszystkie grupy grane są na żywo, a w teraźniejszych czasach technologia zwyczajnie umożliwia produkować utwory na niezwykle dobrym poziomie. To z kolei stwarza możliwość słuchaczom zakupywać płyty, jakie posiadają utwory prezentujące niesamowicie ciekawe brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką powiązaną z klasyką, jednak coraz częściej dopuszcza ona elektroniczne elementy muzyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:31:07
Tagi: artyści, utwory, rock, Muzycy, Zespół, Elektronika