Aktywności z końmi

jazda konno
Napisał: happening.pl
Kolonie dla dzieci i młodzieży to idealna forma sportu dla najmłodszych. Na tego typu obozach dzieci uczą się samodzielności, a także mogą przeżyć wyjątkową przygodę na łonie natury. Alternatyw jest wiele - naturalnie najbardziej znaczącą przeszkodą, przez właśnie którą miliony dzieci w Polsce nie mają zbyt ciekawych wakacji są pieniądze. Trudno myśleć, że mogłoby być jakoś inaczej.

Jednakże jeśli mamy odpowiednie środki finansowe, zapewne nie będziemy mieć kłopotu z zajęciem własnego dziecku czasu. Na przykład weźmy w rachubę obozy konne. W ostatnim czasie można dostrzec, że szczególnie dziewczynki uwielbiają jeździectwo. Cóż, z pewnością dziewczynki są lekkie, a więc to sprawia, iż nie mają zazwyczaj kłopotów z tym by radzić sobie na obozie konnym.

Dobrze zorganizowana kolonia dla młodzieży najczęściej łączy wypoczynek z ciekawą aktywnością lub nauką. Na przykład organizuje się kolonie piłkarskie, a także językowe. Oczywiście są różne obozy jeździeckie - czyli są takie, które są głównie zaadresowane do początkujących, jak i takie, które zasadniczo są wprost stworzone dla tych dziewczynek, które posiadają nieco większe doświadczenie. Nie ma większego kłopotu z wyborem rodzaju obozu, chociaż nie jest dobrym pomysłem posłanie własnej pociechy na obóz konny, jeśli do teraz nie miała większej styczności z tymi zwierzakami.

Można powiedzieć, iż wystarczy udać się do stadniny, aby dziecko miało okazję przyzwyczaić się do zwierząt. Strzałem w dziesiątkę są szczególnie obozy konne jakie są organizowane na Mazurach. W trakcie treningów na terenie stadniny, dzieci zapoznają się z technikami jazdy, a także zajmują się końmi w stajni. Obozy jeździeckie organizuje się dla dzieci na rożnym poziomie zaawansowania.

W wersji dla początkujących treningi rozpoczyna się od jazd na loży i wprowadzenia teoretycznego.Na obozach dla zaawansowanych jeźdźców większość czasu spędza się na wędrówce w terenie.
jazda konna
Na podstawie: flickr.com
Wybierając odpowiednią ofertę, warto skontrolować kilka istotnych elementów.Po pierwsze, czy stadnina, w której zorganizowano kolonię jest bezpieczna i dostosowana do tego typu rekreacji. To, czy obóz jeździecki będzie zakończony sukcesem, zależy głównie od trenerów jeździectwa, którzy poprowadzą treningi. Tutaj przeczytaj ciekawy artykuł na ten temat>> www.patataj.com/oferta/obozykonne. To niezwykle znaczące, żeby były to osoby z doświadczeniem, a przede wszystkim cierpliwe i sympatyczne.

Kolejna ważna kwestia to konie. Warto sprawdzić, czy konie w stadninie są specjalnie wyselekcjonowane do pracy z dziećmi. Konie, które wychodzą w teren,powinny być spokojne. Jeśli którykolwiek z tych warunków nie będzie spełniony, warto się zastanowić nad zmianą organizatora.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:31:08
Tagi: dziecko, młodzież, obóz, konie