Wymarzone zabawki dla dzieci w każdym wieku

Klocki lego
Napisał: Michael Bentley
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odrębne nastawienie do kreacji dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam wznosić konstrukcje mechaniczne, z najróżniejszymi kooperującymi wzajemnie elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, przeróżne przekładnie, czy też silniki elektryczne. Są jeszcze zestawy mające na wyposażeniu elementy umożliwiające zdalne sterowanie i programowanie wybudowanych przez nas urządzeń. Mniejsze dzieci nie zawsze do końca odnajdują się w sposobie układania bywa, że dość skomplikowanych konstrukcji. Najważniejsze jest jednak to, że brakuje górnej granicy wieku.

Z klocków lego się nie wyrasta. Zwłaszcza, że stale pojawiają się kolejne zestawy takie jak klocki lego duplo (klockidlaciebie.pl/pol_m_Duplo-156.html). Akurat te zestawy klocków są wyprodukowane z myślą o młodszych budowniczych. Klocki są odrobinę większe i modele do zbudowania są prostsze.

Już samo opakowanie może przekonać dzieci do tego, by zaczęły układać klocki. Jak wiemy dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc zamiast miasteczka maluchy mogą stworzyć zamek dla królewny albo jeden wielki stół z różnymi dodatkami. I o to właśnie chodzi w lego dla najmłodszych, żeby dzieci mogły puścić wodze fantazji i stworzyć coś całkiem odmiennego od tego, co chciał producent. Najistotniejsza jest dobra zabawa i
Ptak zbudowany z klocków
Napisał: Brick Head
Na podstawie: http://www.flickr.com
chwila odpoczynku dla rodziców.

Jest też seria klocków dla najmłodszych- to seria Duplo, którą w swoim wachlarzu produktów dysponuje każdy sklep z klockami Lego. To barwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, pobudzające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwijaniu ich umiejętności manualnych. Przy ich pomocy mali konstruktorzy tworzą rozmaite mechanizmy, zaczynając od pojazdów, przez samoloty do koparek. Pojazdy te bywają nawet zdalnie sterowane.

Myślę, że niewątpliwą wartością zestawów klocków lego jest to, iż po stworzeniu konkretnej budowy dziecko nadal jest zainteresowane zabawom. Mam w tym miejscu na myśli wspomniane już kreatywne zestawy Lego Super Heroes a także Lego Technic.
Klocki lego
Napisał: pangyuliu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielką zaletą, i prawdopodobnie właśnie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój duży sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu połączenia klocków, hjednakowego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą praktycznie wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Charakterystyczne walcowate wypustki na górnej części wszystkich klocków świetnie wpasowują się w podobne elementy od spodu.

Reasumując, w dziecięctwie i wczesnej młodości zabawa klockami może pełnić bardzo istotną funkcję edukacyjną. W przypadku kiedy zabawa w układanie klocków staje się pretekstem do umacniania relacji rodzinnych, spełnia ona zarazem funkcję socjalizującą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:31:08
Tagi: zabawa, dzieci, klocki, dziecięca wyobraźnia