Niepłodność i jej usuwanie

Klinika leczenia niepłodności
Na podstawie: www.gyncentrum.pl
Pomimo, że po dziś dzień spotyka się ono z różnorakimi kontrowersjami, to jednak w wielu przypadkach jest to ostatnia możliwość na posiadanie dziecka. Warto wybrać się do lekarza, kiedy podejrzewamy, że być może dotyczy nas ten problem. Leczenie niepłodności najczęściej jest długotrwałym procesem, który należy zacząć natychmiast po diagnozie. Naturalnie jest to również dość kosztowne leczenie.

Państwo refunduje tylko niektóre badania i zabiegi. Jeżeli będziemy potrzebować innych musimy liczyć się z kosztami. Niepłodność tak samo często pojawia się u kobiet, jak i u mężczyzn. W części sytuacji zjawisko dotyka obojga partnerów jednocześnie. U kobiet zdarzają się dwa główne rodzaje niepłodności.

Pierwszy z nich to zupełna niemożność zajścia w ciążę. Inny z kolei występuje u kobiet, które nie są w stanie donosić ciąży. Leczenie zazwyczaj opiera się na hormonalnej terapii pobudzającej jajeczkowanie u kobiety lub poprawiającej jakość męskiego nasienia. Dopiero, gdy kuracja lekami nie przynosi efektu lekarze decydują się na inne metody jak jak choćby inseminacja, albo zapłodnienie in vitro.

Jest to zabieg kosztowny, ale dla wielu par niezwykle efektywny. Oczywiście podczas ogólnego procesu pozyskuje się najczęściej większą ilość komórek niż ta, która w ostateczności może być zaaplikowana do macicy. Niewykorzystane zarodki powinny być zamrożone. W przypadku, gdy pierwsze zapłodnienie okaże się nieskuteczne, można jeszcze raz spróbować, używając właśnie zamrożonych zarodków.

Napisał: www.babymama.pl
Zapłodnienie in vitro wykorzystywane jest najczęściej, gdy para wyczerpała już wszystkie inne sposobności na zapłodnienie. Na początku jednak najczęściej stosowane są inne metody zapłodnienia, także niejednokrotnie farmakologiczne. Mężczyźni i kobiety muszą się poddać rozmaitym badaniom, których celem jest określenie powodu problemów z płodnością bądź też wykazanie bezpłodności. Bardzo często okazuje się, iż naturalne metody skutkują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:58:54
Tagi: in vitro, Leczenie, niepłodność, zarodek, farmakologia