Recenzje najpopularniejszych trendów spośród zabawek dziecięcych

ciekawa figura geomag
Napisał: Karl Horton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu kwestia już oczywiście tyczy się starszych. Warto cały czas mieć na uwadze, iż najmłodsi przy zabawie także mają obowiązek się czegoś nauczyć. Kiedy ojciec ma ochotę, żeby wzrost jego pociechy był całościowy to o tego rodzaju postulatach nie może nie rozmyślać. Klocki (http://zabawkikreatywne.com/pl/klocki-magnetyczne-geomag) to od jakiegoś czasu uwielbiane zabawki dla dzieci|zabawki dla chłopców|zabawki dla dziewczynek.

Tutaj nic nie uległo zmianie – pociechy ciągle rozmarzone oglądają kolejne serie kultowych klocków. 20 lat temu szczytem marzeń była seria Technics, ale była praktycznie niedostępna. Dzisiaj w firmowych sklepach zabawkowych dorośli szaleją ze szczęścia. Mówi się, że rzadko kupujemy tych klocków najmłodszym – najczęściej to prezent dla nas. Każde dziecko rozwija się poprzez obserwowanie rodziców.

O ile pragnienie bycia kierowcą zazwyczaj odnosi się chłopców, to dziewczynki naśladując mamę, na ogół widzą się w roli małej gosposi (http://zabawkikreatywne.com/pl/stroje-karnawalowe-dla-dzieci_stroje-karnawalowe-dla-dziewczynek). Ogromną frajdę przy tym, sprawia im zabawa w dom. Dla dziewczynek bardzo dobrym prezentem będą więc mebelki dla dzieci, oraz przedmioty typu mała pralka. Moim skromnym zdaniem to jest tak, że zabawki edukacyjne dla 3 latka - powiedzmy, powinny być interesujące, a dopiero później pouczające. To spowoduje, iż nasze dziecko nie będzie miało awersji do poszerzania wiedzy.

Wystarczy spytać psychologów, co myślą odnośnie takich metod wychowawczych. Chcę także trochę wspomnieć, że gdy nasze dziecko ma kilka latek, jest w tym okresie chłonne. Czyli - jeżeli zapiszemy je do przedszkola, w którym nauczają języka angielskiego, to zapewne po niedługim czasie zauważymy, iż będzie kapitalnie mówiło w owym języku. Nie przesadzam. Widzimy, że zabawki które kosztują mniej, wyprodukowane w Chinach lub innych słabiej rozwiniętych krajach, choć nam, kupującym, wydają się atrakcyjne ze względu na niskie koszty, stanowią spore zagrożenie dla naszych pociech. Nie spełniają norm, które obowiązują w całej Unii Europejskiej, nie tylko patrząc na wytrzymałość, zagrożenie skaleczenia, niewielkie elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład , z którego są wykonane.

Niekiedy zdarzało się, że zabawki produkcji chińskiej zostały przypadkowo napromieniowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.
klocki
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie będę ukrywać, iż w sumie jestem oszczędną osobą - jeżeli mogę zaoszczędzić trochę, to niby z jakiej racji miałbym z tego nie skorzystać? Przecież w żadnym razie nie musimy oszczędzać na wykonaniu zabawek. Czyli dziecko i tak będzie niesamowicie usatysfakcjonowane. A więc bardzo krótko podsumowując mój artykuł: chciałbyś kupić zabawki dla dziecka? Nie ma żadnego kłopotu - w końcu wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, a wszystko będzie OK. Ty będziesz ze wszech miar usatysfakcjonowany, dziecko także. To bez większego cienia wątpliwości godne większej uwagi - http://zabawkikreatywne.com/pl/stroje-karnawalowe-dla-dzieci_stroje-karnawalowe-dla-dziewczynek!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:58:56
Tagi: zabawa, dziecko, zabawki, dziewczynki, seria