Słynne utwory rockowe

gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Chociaż w dwudziestym pierwszym wieku światowych i rewelacyjnych jest mnóstwo zespołów rocka, to Deep Purple i Pink Floyd są zdecydowanie tymi, które zaważyły na historii rocka, a i dziś są jednymi z najchętniej wznawianych grup. Te wysoce rozwinięte brytyjskie grupy podbiły publiczność swoim wspaniałym brzmieniem, świeżym podejściem do muzyki i niesamowitymi tekstami. Nie bez znaczenia jest to, że ich piosenki zawierały elementy psychodelii, bluesu, popu i muzyki dawnej. Szczególnie Deep Purple (pierwotnie „Roundebout”) jest uważany za pioniera heavy metalu, którego zapowiedź można znaleźć w krążkach Deep Purple in Rock z lat 70., z tych lat pochodzi także sławny Smoke in the Water. Nie każdy jednak ma wiedzę, co było historią tego niezapomnianego utworu rockowego.

Grupy, które na zawsze zapisały się w kartach historii rocka, niejednokrotnie stawały się symbolami takiego buntu. Strój i styl bycia członków takowych zespołów, nie pozostawiał żadnych złudzeń, iż są oni zainteresowani konwenansami. Co więcej, najważniejsze w tym wszystkim ciężkie gitarowe brzmienie zespołów rockowych, spowodowało iż młodzi ludzie na całym świecie wręcz natychmiast pokochali ten gatunek muzyczny i zostali wiernymi słuchaczami ciężkich dźwięków. Być może wyłącznie brak talentu, instynktu scenicznego oraz zmotywowania się sprawia, iż mamy wielki problem z choćby minimalnym zaistnieniem? Zapewne nikt nie powie, że jest słabym muzykiem, który jest tak samo oryginalny co choćby azjatyckie tekstylia. W takim razie trochę porad dla pragnących wreszcie przestać grać wyłącznie dla rodziny oraz znajomych, którzy są świetną publiką, ale to i tak nie wystarcza Takiej samej popularności zasmakował znany na całym świecie zespół The Doors.

Grupa odniosła ogromne sukcesy przede wszystkim dzięki charyzmatycznej osobie frontmana zespołu, Jima Morrisona. Jego niezwykłe, liryczne wiersze i zachowanie na scenie zwabiała na koncerty prawdziwe tłumy ludzi. Ale The Doors to też wybitna gra pozostałych członków zespołu, których instrumentalne popisy do dzisiejszego dnia fascynują wielbicieli tej grupy. Członkowie zespołu nie byli miłymi chłopcami i bardzo często przełamywali rozmaite bariery. Ich światową karierę przerwała nagła śmierć Morrisona.

Nakręćmy profesjonalne piosenki. Wynajem studia muzycznego w dzisiejszych czasach nie jest bardzo trudne oraz drogie. Spokojna głowa: z pewnością wszyscy muzycy mogliby jakoś wykombinować pieniądze. Trudno zakładać, że zawsze można zrobić nawet niewielką karierę bez inwestowania kasy. Gdy czegoś naprawdę chcemy, niejako z automatu to się nam może udać.

Oczywiście należy się postarać, co nierzadko stanowi wielki problem. I to nawet nie rozchodzi się o lenistwo. Brak motywacji jest dużo powszechniejszym zjawiskiem, niż myślimy. Zespół Queen, to następna z legend światowego rocka. Jest to zespół, który znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się takim gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach własnej świetności, przedstawiał utwory, które były wyjątkowo nowoczesne pod względem technicznym, a więc przedstawiały dźwięki wyjątkowo trudne do wykonania i niesamowicie podkreślające wybrane frazy utworu (przeczytaj więcej: o wokaliście Queen). Zespół ten na rozkładówce ma praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów zaprezentowanymi w danych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez sporą ilość entuzjastów rocka, ale co istotne, czasami zdarza się okazja usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:58:56
Tagi: piosenki, dźwięki, brzmienie