Maszyny do obróbki drewna i metalu

drewno
Napisał: decade_null
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nasi przodkowie nauczyli nas ciężko i mozolnie pracować, by wznosić solidnie domy. My nauczyliśmy się robić w ten sposób, aby nasze rodziny jak najszybciej mieszkały wygodnie. Budynki wskutek tego powstają kilka razy szybciej, aniżeli w przeszłości. Technologia darowała nam przecież zaawansowane maszyny do drewna i maszyny do metalu, dzięki którym możemy pracować dużo mniej, ale zdecydowanie skuteczniej.

Maszyny do drewna, to wiele sprzętów które biorą udział w obrabianiu drewna i tak mamy np. szlifierki szeroko taśmowe, prasy fornirowania, piły oraz obrzynarki do desek. Każda z tych urządzeń to bardzo duża inwestycja i warto też sprawdzić najlepsze marki. Piła formatowa, to narzędzie służące do cięcia grubych części drewna.

Jest wyposażona w wózek boczny oraz podcinak. Jest to dodatkowa mniejsza piła, która wykonuje przeciwrzaz zapobiegający strzępieniu krawędzi płyty, przez główne ostrze. W mniejszych zakładach stolarskich służy do przerzynania drewna w różnych kierunkach. Oprócz piły formatowej, istnieje jeszcze mnóstwo innych typów, które można stosować do przecinania drewna.

Gdy już mają pożądaną grubość, długość i ukształtowane brzegi konstruuje się dany przedmiot. Można oczywiście upiększyć go jakimś wzorem, front szafy może być ukształtowany fantazyjnie. Do tego typu działań wykorzystywana jest frezarka do drewna. Okleiniarka, to urządzenie przeznaczona do oklejania przede wszystkim wąskich blatów, zarówno prostych, jak i krzywoliniowych, elementów meblarskich.

Są to przede wszystkim tokarki, frazerki oraz prasy, które nadają się do cięcia i modelowania metalowych elementów, które znajdują się w meblach. Maszyny do metalu, są wykorzystywane przede wszystkim w branży, która zajmuje się specjalistycznie przerabianiem i przetwarzaniem metalowych powierzchnii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 06:46:06
Tagi: płyty, prasa, szafy