Najlepszy poradnik wideofilmowania z powietrza

filmowanie z góry
Napisał: Karol K
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zważywszy na stałą przebudowę sieci autostrad w moim kraju a także wielu dużych przedsięwzięć, przeprowadza się niemałą ilość nadzorów archeologicznych, narzuconych ustawą. Nic zatem dziwnego, że co chwilę o niezwykłych odkryciach z dziedziny archeologii będą media donosić. Z całą pewnością nie da się wskazać jednej przyczyny konkretnego patrzenia na otoczenie czy podejścia do życia. Nawet w sytuacji gdy jedno z wydarzeń powoduje kolejne wypadki, to jedna osoba w inny sposób zareaguje na dane sytuacje niż inna.

Nie da się chyba też przewidzieć, jak zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, lecz jednak prawdopodobne. Jak byśmy zareagowali na coś bardzo pozytywnego, dajmy na to, wygranie pokaźnej sumy w loterii? A z drugiej strony (jak byśmy sobie poradzili z poważną tragedią, przypuśćmy, tragiczną śmiercią członka rodziny? Nie można tej reakcji przewidzieć. Reklama terenu z powietrza to także magnes dla gospodarstw agroturystycznych, domków letniskowych czy pensjonatów. Przede wszystkim wideofilmowanie z powietrza utożsamiamy najczęściej z widowiskowymi scenami w filmach.

W parze z efektami idzie jakość – sprzęty o najwyższych gabarytach wynoszą bezzałogowe platformy, które pozwalają cieszyć się świetną jakością przekazu. Dużą wagę w badaniu historia mają nowoczesne zdjęcia z góry - najlepsze zdjęcia z góry na stronie magiceye.com.pl. Odeszły już czasy, gdy poszukiwacz starożytności - dość romantycznie - po uzupełnieniu sprawdzonych informacji, trochę na ślepo poszukiwał artefaktów. Znaczną rolę (poza wiedzą naukowca) pełniła odrobina szczęścia, ważne były także cierpliwość, skrupulatności i pedantyzm.

Obecnie archeolog rozporządza bardzo zaawansowanymi środkami technicznymi, umożliwiającymi wykopaliska.
http://magiceye.com.pl/
Napisał: Steffen Voß
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ci, co jednak twierdzą, iż zachowaliby się „tak i tak” najczęściej udali by się w druga stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli świadomie. Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten paradoksalny rozwój sytuacji, gdyby nie te wcześniejsze zarzekanie się i deklaracje. Nie da się tak po prostu spojrzeć na swoje życie z dalszej perspektywy, zrobić filmowanie z powietrza, aby zobaczyć, co, jak i kiedy.

Dobrze jest zachować umiar i nie rozpowszechniać ostatecznych opinii, co do własnego postępowania, bo możemy bardzo się zawieść i koniec końców nie być gotowym na taki rozwój wypadków założyliśmy. Wielka Wojna spowodowała masowe wykorzystanie samolotu do zadań wojskowych. W armii rzecz jasna przy wykonywaniu zdjęć zatrudnieni byli także naukowcy. I acz filmowanie z powietrza miały wtenczas całkiem inne zadania, w ten sposób powstała lotnicza archeologia. By przeczytać więcej, zobacz: filmowanie z powietrza z magiceye.com.pl.Dość powiedzieć, że już w 1917 r.

wypatrzono przy pomocy zdjęć z góry starożytną Samarę. Jest to miasto, którego reliktów w inny sposób nie można by było odnaleźć, gdyż na jego umiejscowienie pokazywały oznaki widoczne jedynie z lotu ptaka, dla przykładu odmienne zabarwienia murawy, jak także subtelne zmiany w ukształtowaniu terenu. Następnym przykładem zdatności zdjęć z góry może być wyszukiwanie artefaktów zatopionych w morzu, których inną metodą często nie udało by się odkryć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:43:14
Tagi: historii, brzeg, rozwój, Wielka Wojna, lotnicza archeologia