Nauka Polskiego dla obcokrajowców

Napisał: HEMMERSBACH
Nie tak dawno pojawiły się badania językowe, z których dowiedzieliśmy się, że mowa Polaków jest jednym z najtrudniejszym do opanowania języków na współczesnym globie. To żadne zaskoczenie. Możliwe, że mieszkańcom Polski to stwierdzenie wydaje się dziwne, jednak by dostać godną uznania opinię, warto zapytać gościa zza granicy. Pomyślmy głębiej – który język wykazuje tak udziwnioną liczbę przypadków? W jakiej mowie pisanej jest tyle zagadek ortograficznych? Identycznie trudny jest tylko język Chińczyków. Co kuriozalne, wyniki matur i badania badaczy stwierdzają, że często nawet sami mieszkańcy Polski nie umieją bezbłędnie posługiwać się ojczystą mową.

Inwestorzy z zagranicy kochają nasz kraj z paru powodów. Przede wszystkim, dlatego, że jesteśmy niezwykle sumiennym narodem. Jesteśmy znani za granicą ze swojej dokładności i fachowości. Panowie z zagranicy znajdują w polskich kobietach wdzięk i piękno, a z kolei, panie z innych państwa są mile zaskoczone, kiedy nasi rodacy całują je w rękę lub puszczą przodem w wejściu. Mnóstwo obcokrajowców chce zostać w Polsce na dłużej.

Dlatego niezwykle modny jest polski dla obcokrajowców Warszawa. Szkoły językowe np. www.polishinwarsaw.pl cały czas otrzymują tego typu zlecenia, dlatego każda szanująca się placówka może zaproponować takie kursy. Prowadzą je wykwalifikowani lektorzy, którzy mają specjalizację w tym zakresie. Nie jest wcale tak łatwo nauczyć osobę innej narodowości swojego ojczystego języka.

Trzeba też umieć wystarczająco dobrze język obcy, najczęściej angielski, po to, aby mieć jakiś kontakt z uczniem.
Akustyka w szkole
Napisał: Armstrong
Na podstawie: Armstrong
Wielu z nich ma pewne trudności, gdyż znajomość języków obcych, a w szczególności języka angielskiego czy języka niemieckiego nie jest normą. Stąd też dynamicznie rozwija się polski dla obcokrajowców. To dzięki intensywnej nauce zakupy w sklepie są bardzo proste jak również łatwe. Naturalnie też Polacy powinni uczyć się języków obcych, ażeby łatwiej porozumieć się z kimś, kto szuka pomocy w naszym kraju, a nie potrafi posługiwać się polską mową.

Dobra znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo przydatna. Dzięki w pełni otwartym granicom Unii możemy podróżować bez żadnych granic czy też trudności. Pozwala to znajdować pracę jak również poznawać zupełnie nowe środowisko (czytaj tutaj więcej). W największych centrach uniwersyteckich jesteśmy w stanie zobaczyć co raz więcej uczniów innej narodowości. Po to, by szybciej zrozumieli polską mentalność, proponuje się im kursy polskiego Warszawa.

Nową formą poznawania języka są kursy online. Co interesujące, szkoły dostosowują program zajęć do wymagań kursantów odpowiednio do tego, gdzie pracują w polsce. Dlatego inaczej będzie przebiegał kurs dedykowany dla dyplomaty, biznesmena, a inaczej dla ucznia, który przyjechał do naszego kraju na Erasmusa lub przeprowadził się tu na stałe i zakłada rodzinę (tutaj wiele informacji). Dodatkowym elementem namawiającym do skorzystania z oferty szkół dla obcokrajowców jest kadra, która posiada niezbędne umiejętności do nauczania języka polskiego osób, które nigdy wcześniej nie miały z nim styczności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:43:14
Tagi: języki, Warszawa, szkoły językowe, angielski, język angielski, szkoły, polska, kurs