Obecnie audiobooki stają się nader modne - jeżeli chcesz spróbować, kup jednego na spróbowanie

audiobooki
Napisał: Cory Doctorow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przygotowane na bazie fabuły opowiadań Andrzeja Sapkowskiego słuchowisko trylogia husycka audiobook odpowiada dużej liczbie klientów. Ciekawe propozycje są teraz warte polecenia. Pasują one kupującym głównie przez wzgląd na swą wartość kulturową. Produkcja „Trylogii Husyckiej” to jedna z największych do tej pory produkcja audiobooka w Europie, co trwała ponad siedem miesięcy. Trylogia składa się z 3 słuchowisk: Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua.

saga Wiedźmin audiobooki
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużą popularnością cieszą się audiobooki. Nieliczni wiedzą, że książka mówiona ma swoją tradycję. W naszym kraju już w latach 30. firma płytowa Orpheon zarejestrowała bajki Adama Mickiewicza, które odczytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. Na rynku pojawiły się też polskie i zagraniczne bajki i baśnie dla dzieci.

audiobooki
Napisał: Cory Doctorow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy Ty także używasz czytnika, na pewno najlepiej wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki praktycznie wszędzie – nie da się zaprzeczyć, że na dodatek jest to mocno wygodne. Czytniki są lekkie i małe, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia praktycznie żadnego kłopotu. Innym sposobem na przyswajanie książek jest również przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są na pewno tak popularne jak książki w formie elektronicznej, jednakże kategorycznie mają wielką grupę swoich zwolenników.

Dużą zaletą audiobooków jest również to, że coraz więcej książek jest dostępnych właśnie w tej formie. Naturalnie z czasem zmieniły się nośniki, na których utrwala się audiobooki, jednak rodzice wciąż często kupują dla dzieci tego typu TAG=nagrania]. Przede wszystkim jest to pożyteczny prezent, który rozwija wrażliwość malucha, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole. Oprócz tego jeśli po całym dniu jesteśmy zbyt wyczerpani, by samemu przeczytać dziecku książkę do snu, wówczas możemy posłużyć się nagranie. Pomocne audiobooki to również te do nauki języków obcych.

Za ich pomocą możemy uczyć się w dowolnej chwili, przykładowo w drodze do pracy. Należy pamiętać, że swoje zadanie spełnią nie tylko klasyczne kursy w formie cyfrowej, lecz także dobra literatura anglojęzyczna. W ten sposób możemy efektywniej uczyć się niejednego języka. Jeśli naprawdę pragniemy poznać fabułę jakiejś książki, a nie posiadamy możliwości jej przeczytania, to z pewnością takie jej wysłuchanie będzie świetnym pomysłem. Tak samo jak uruchamianie czytanych książek dzieciom, dopomoże nam rozwinąć ich wyobraźnię oraz wytrenować w nich cechę dokładnego słuchania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:43:14
Tagi: trylogia, płyty, książki w formie elektronicznej, fabułę, książki, dzieciom