Granie na gitarze oraz ulubione zespoły rockowe aktualnie

koncert zespołu rockowego
Napisał: Julie Vazquez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Młodzi adepci gitary nierzadko zastanawiają się nad tym, od czego zacząć edukację i na których utworach najlepiej będą mieli możliwość nauczenia się porządnej gry. Akurat tak się składa, że nie jest to takie oczywiste, bo nauka określonych piosenek albo ich części jest jedynie pewnym etapem w nauce. Poprawne zagranie jakiejś części piosenki może naturalnie być niezmiernie nakręcające jednak należy wiedzieć również o tym, że rzeczywiście ważną rzeczą jest również praca nad sprawnością techniczną oraz świadomym zgłębianiu teorii muzyki. Ten typ pracy z instrumentem może oczywiście dawać możliwość pogrywania sobie na gitarze na ogniskach. Będziemy potrafili zagrać kilka piosenek, zazwyczaj większość z nich będziemy odgrywać tak samo, sprowadzając wszystkie do podstawowych akordów i charakterystycznych kilku bić ogniskowych.

Nigdy jednak nasz słuch nie uwrażliwi się na prawdziwe bogactwo muzyki, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy akordami molowymi i durowymi i wszystkimi możliwymi ich przebiegami. Przecież jeśli coś jest genialne, prawie tak wybitne jak choćby polski zespół behemoth, bez dwóch zdań należałoby zadbać o to wszystko co ma związek z własnym bandem. Jednakowoż nikt nie mówi, że dbanie o własny PR jest w dzisiejszym świecie nieskomplikowane! Prawda jest taka, iż aby mieć okazję odnieść upragniony sukces, oprócz naturalnie talentu, należy umieć się wypromować. A nie jest powiedziane, że to bardzo łatwe. Zatem taka osoba, która na poważnie bierze w rachubę robienie kariery, niewątpliwie powinna się postarać.

Naturalnie bezpłatna reklama nie jest prosta do realizacji, lecz spokojna głowa - spokojnie można poradzić sobie z promocją za względnie nieduże pieniądze. Przykładowo godne zainteresowania jest promowanie swojego zespołu metalowego za pośrednictwem Facebooka. Jednak jeżeli młody człowiek jest bardziej ambitny i oczekuje czegoś więcej od muzyki, powinien już zaczynając grę na instrumencie dobierać sobie kawałki z różnych gatunków muzycznych. Najlepiej też aby te utwory można bylo grać kilkoma technikami. Może się okazać, że kilkakrotne zagranie piosenki lub utworu, który za pierwszym razem uznaliśmy za niezrozumiały i mało wpadający w ucho, może sprawić, że nasze ucho w końcu uzna te melodie za ciekawe i bardzo ładne.

Po pewnym czasie stwierdzimy, że słyszymy więcej i więcej, że nasz muzyczny świat się poszerzył.
gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
W wielu przypadkach sytuacja jest taka, że chociaż chcielibyśmy mocno się promować bez pomocy takowych serwisów, na nasze nieszczęście to nierealne. Choć tak czy siak nie ma nic złego w temacie reklamowania własnego zespołu za pomocą Facebooka. Pewnie gdyby na przykład judas priest dopiero w 2014 roku rozpoczynał swoją karierę, jego członkowie również szukaliby reklamy na Facebooku. Naprawdę nie ma w tym wszystkim niczego złego.

Śmiało promować się w owym serwisie, tak naprawdę robią to setki nieznanych zespołów, zatem trzeba przestać zwlekać. Należy także wiedzieć, iż chociaż stosunkowo trudno wybić się na Youtube, i tak należałoby zadbać o umieszczenie swoich piosenek w owym serwisie. Jeśli wykonywany przez nas metal w istocie będzie bardzo dobry, bardzo realne, że odniesiemy spory sukces. Jednak nawet jeżeli wyświetleń nie będzie wiele, i tak w żadnym razie nie należy wychodzić z założenia, iż jesteśmy słabi. Muzycy zespołu, który tak podchodzą do własnej twórczości muszą pamiętać, że najważniejsze jest to, aby świetnie umieć się zabawić. To pewne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-18 07:35:35
Tagi: reklama, muzyka, zespoły, sukces