Gry dla maluchów

Gra o Tron (Game of Thrones)
Napisał: Christian T. Petersen
Na podstawie: Planszóweczka.pl
W dobie triumfu Internetu gry planszowe odeszły nieco do lamusa. Jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Warcaby. Obecnie rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie integrują się przy nich już całe pokolenia. Wielka szkoda. Gry planszowe bowiem bardzo dobrze oddziałują na rozwój naszego umysłu. Dobrym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Obowiązkiem rodzica jest zazwyczaj wybranie takich zabawek, które dla pociechy będą nie tylko bezpieczne, ale również spowodują, że zabawa będzie jednocześnie rozwijająca, ciekawa i pozwoli dziecku na osiągnięcie całkowicie nowych umiejętności. Zalecane są wyjątkowo gry planszowe. Ich asortyment na obecnym rynku jest naprawdę bogaty. Przykładem może być chociażby popularna gra qwirkle. Dlaczego warto jest je wybierać? Głównie ze względu na fakt, że zmuszają dziecko do myślenia. W dodatku, umożliwiają zabawę w kilka osób, jest to w związku z tym znakomite narzędzie do budowania więzi społecznych. Grać można nie tylko w towarzystwie znajomych, ale też razem z rodziną.

W ten sposób rodzice spędzają więcej czasu z dzieckiem. Na pewno taka wspólna gra (sprawdź interesujące propozycje - ciekawe planszowe gry) jest zdecydowanie lepszą rozrywką niż oglądanie telewizji. Gry planszowe karciane okażą się doskonałym podarunkiem dla bardziej wymagających graczy. Rozgrywki karciane w połączeniu ze zwykłą grą planszową są bardziej absorbujące,ale także wymagają zazwyczaj większej koncentracji od grających. Dlatego też są one zalecane raczej dojrzalszym dzieciom , które już uczęszczają do szkoły. Ciekawym upominkiem są elementy dekoracji nieruchomości. Jednak wcześniej trzeba sprawdzić, w jakim stylu zostało lub zostanie urządzone mieszkanie, żeby nasze dodatki pasowały do wystroju.

Ciekawym prezentem jest kupon prezentowy. Tego typu kupony są kupienia w wielu sklepach z elementami dekoracji wystroju. Rzecz jasna w biurze, jak to w biurze, powinno się pracować. Jak jest na prawdę każdy wie. Bijące rekordy popularności zabawki biurowe skutecznie radzą sobie ze stresem pań w spódniczkach za kolano i panów pod krawatem poupychanych w bezdusznych boksach. Znajomego z boksu obok możemy nie znać zbyt dobrze... w najlepszym przypadku widzimy jedynie czubek jego głowy.

Nie mamy pojęcia czy jest zapalonym wędkarzem czy wielbicielem sklejania miniaturowych modeli statków kosmicznych z gwiezdnych wojen, wciskanych w butelki po japońskim napoju energetycznym. Postawmy na uniwersalność tematu - ma być zabawnie, ma być ciekawie i ma nas choć na chwilkę oderwać od pracy. Myszka w kształcie samochodu sportowego, czy torba golfowa na długopisy to stonowane bajery na biurko. Chcąc przyjemnie zszokować towarzysza biurowej niedoli, zawsze możemy mu zafundować wyrzutnię "rakiet" na usb. Możemy śmiało poświęcić oberwanie plastikową rakietką na rzecz fenomenalnej sałatki żony delikwenta.
Pastelowe dodatki od Calvado
Napisał: Calvado
Na podstawie: Calvado
Jeśli nawet i to nie pomaga i nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego prezentu, niezłym pomysłem jest sięgnąć po stare wyjście - roślinę doniczkową, czy też markowy alkohol. Co zrozumiałe przed podjęciem decyzji, koniecznym jest dowiedzieć się czy posiadacze mieszkania planują jakiekolwiek rośliny w mieszkaniu. Wśród tego typu prezentów do najbardziej powszechnych w tym zakresie należą storczyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-18 07:35:36
Tagi: gra planszowa, szachy, rozrywka, rozwój, gry planszowe, gra, Storczyki