Po co fundacji 1% podatku

dzieci
Napisał: Dan Cake
Na podstawie: Dan Cake
Termin organizacje pożytku publicznego po raz pierwszy użyto w naszym kraju na początku stycznia 2004 r. Działalność tych organizacji jest zgodna z przepisami ustawy dotyczącej działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Każdego rodzaju organizacje pożytku publicznego muszą prowadzić działalność pożytku publicznego. Nie ma z drugiej strony obowiązku posiadania przez organizacje pożytku publicznego, prowadzące działalność pożytku publicznego, statusu organizacji pożytku publicznego. A to dlatego, że definicja działalności pożytku publicznego jest bardziej obszerna niż wymienione organizacje pożytku publicznego.

Status ten może zostać nadany organizacji pozarządowej, ale partie polityczne i przypisane do nich fundacje jak i inne stowarzyszenia także mogą taki stopień uzyskać. Ogólnie najszybciej okazuje się użyć pomocy, jaką daje dobry program do rozliczania pit-ów.
dzieci
Napisał: Dan Cake
Na podstawie: Dan Cake
Takie oprogramowanie jest najczęściej gratisowe, wymagany jest jedynie jeden warunek użytkowania – w PIT-cie jest już wstawiona konkretna instytucja, na którą przeznaczamy 1 procent podatku. Tą drogą otrzymujemy wielką pomoc przy rozliczeniu podatku w zamian za zrzeczenie się świadomego wyboru. Jest to korzystna opcja dla podatników, którzy nie mogą przeznaczyć czasu na szukanie odpowiedniej instytucji dobroczynnej.

Organizacja Pożytku Publicznego - Fundacja Na Ratunek
Kiedy już przegryziemy się przez rozmaite trudności mające związek z wypisywaniem deklaracji należy przypilnować terminu, by PIT 2013 został złożony w stosownym czasie do właściwego oddziału urzędu skarbowego. Nim jednak postanowimy oddać rozliczenie warto pomyśleć o innych. Skarb Państwa dał nam pewną możliwość przekazania 1% na OPP. Jest to nieskomplikowany sposób na udzielenie wsparcia potrzebującym. Wiarygodność działań prowadzonych przez Organizacje Pożytku Publicznego jest do sprawdzenia w serwisie rządowym.

Osoby, które chcą przekonać się, że pomoc powędruje w adekwatne miejsce, mogą sprawdzić w takich serwisach szczegółowe raporty z działań poszczególnych OPP. Dzięki wyżej omówionemu statusowi, który może być odebrany jedynie w sądzie, dostaje się wiele profitów. 1 procent podatku może być wysyłany danej organizacji przez wszystkie osoby fizyczne. Do wysłania kwoty w formie 1% podatku należy dokonać pewnego wpisu w deklaracji pit 2013. Co roku rośnie liczba osób, które ochoczo przekazują na cel charytatywny 1 procent podatku.

Już w 2011 roku liczba osób, które zechciały przekazać swój 1 procent podatku na opp, przekroczyła 10 milionów. I doszliśmy do pytania o przydatność naszego wsparcia. Instytucje wykorzystują jeden procent na statutową działalność, z której się rozliczają. Profili jest naprawdę wiele: schronisko dla biednych matek, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy też hospicjum. Oddając procent płaconego podatku wzbogacimy fundację i sprawimy, że będzie bardziej widoczna dla potencjalnych darczyńców, polepszając jej miejsce w zestawieniach najczęściej wybieranych organizacji. To oczywiste, że nieczęsto trudno wybrać ten właściwy cel. Trzeba jednak dać dobru szansę, pamiętajcie o tym wypełniając PIT 2013. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego możliwość przekazania 1% podatku dla Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-24 08:24:23
Tagi: oprogramowanie, opcja, procent, hospicjum