Sposoby robienia fotografii lotniczych

zdjęcie
Na podstawie: astrojawil.pl
Fotografia lotnicza to ogólna definicja. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej definicji określającej tę kategorię fotografii. Technicznie kwestię określając są to zdjęcia z powietrza otrzymane przy pomocy nie tylko satelity czy aeroplanu, płatowca ale też każdego innego instrumentu mogącego sfotografować ziemię z dużej odległości. Ujęcia z nieba są doskonałym materiałem na promocję własnych usług. Skorzystają na nich prywatni biznesmeni (deweloperzy, właściciele gruntów) jak i liczniejsza wspólnota terytorialna (gminy, powiaty, województwa).

zdjęcie
Napisał: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Urządzeniem takim może stać się przykładowo motolotnia, balon czy sterowiec co jest tańszym rozwiązaniem. Plusem tej metody jest to, że balonu nie obowiązuje zakaz lotu nad terenem zabudowanym, a więc może być bez problemu wykorzystywany podczas fotografowania miast czy też miejsc trudno dostępnych dla płatowca. Balonem można robić zdjęcia z wys. od 5 do 150 m. nad ziemią.

Aparat mieszczący się pod balonem helowym sterowany jest radiowo i może wykonywać zdjęcia z powietrza (porównaj tutaj) pod jakimkolwiek kątem . Realizowane za pomocą balonu fotografie z powodzeniem da się łączyć i tworzyć rozległe panoramy. Taka sesja fotograficzna przy pomocy balonu helowego lub latawca może trwać w jednym miejscu do kilku godzin, wobec tego jest to doskonała metoda do dokumentowania wszelakich imprez masowych. Jeżeli prowadzimy trochę bardziej już rozbudowane przedsiębiorstwo zajmujące się na przykład produkcją jakichkolwiek rzeczy, to bardzo ciekawym pomysłem będzie zaprezentowanie swym klientom całej jego siedziby i pokazanie, jak odbywają się poszczególne etapy takiej produkcji. Przede wszystkim doskonałą propozycją mogą dla nas być usługi takie jak http://magiceye.com.pl/filmowanie-i-zdjecia-z-powietrza/, która są obecnie bardzo popularne.

Na zamówienie możemy otrzymać film przedstawiający siedzibę naszego przedsiębiorstwa z lotu ptaka, który niewątpliwie doskonale będzie się mógł sprawdzić na przykład w późniejszych spotach reklamowych. Samo stworzenie czegoś takiego kosztuje znacznie mniej niż się wydaje, a równocześnie może to przynieść naprawdę fantastyczne rezultaty. Co więcej, równie mało kosztuje zamówienie całego spotu reklamowego, w którym oprócz takich ujęć z powietrza pokażemy właśnie konkretne elementy całego procesu produkcji w naszej firmie.
Filmowanie z powietrza
Napisał: Arne Krueger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ceny zależne są od takich czynników: dotarcie na miejsce kręcenia, dostępność terenu, pracy nad wykonywaniem materiału. Do kosztów zalicza się też tzw.

postprodukcja, czyli przetwarzanie i kadrowanie dostępnego materiału. Najczęściej w ten sposób umawiają się dwie strony, zdarza się też że jednostkowe kwoty zamieszczone są w cennikach firm w serwisach internetowych- zobacz szczegóły. Aby móc realizować materiał z powietrza firmy zmuszone są do otrzymania specjalnej licencji w zakresie usług powietrznych. Jej zdobycie poprzedza stosowne decyzja jednostki lotów cywilnych w stolicy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-26 07:51:46
Tagi: fotografia, miasto, materiał z powietrza