Edukacja dla dorosłych we Wrocławiu. Jakie opcje mają ludzie poza wiekiem szkolnym?

w szkole policealnej
Napisał: Jeffrey Beall
Na podstawie: http://www.flickr.com
O tym, że należy iść na studia, nie trzeba nikogo przekonywać. W naszej rzeczywistości ludzie bez studiów wyższych mogą nawet nie myśleć o porządnej pracy i wielkiej karierze. Jedynie dyplom uczelni wyższej oraz znajomość języków obcych pomoże nam znaleźć dobrze płatną posadę. Ale to nie najważniejszy powód, aby iść na studia. Zwłaszcza jeżeli chcemy kontynuować zdobywanie wiedzy po szkole ponadgimnazjalnej we Wrocławiu. Każdy z nas ma świadomość, jak ważna jest dziś nauka.

Wszyscy mówimy dzieciom, aby uczyły się tak długo, jak to możliwe. Oznacza to, że łatwiej nam osiągnąć sukces, jeśli wiemy i umiemy więcej. Zarówno my, jak i nasze pociechy powinny uczyć się dużo, ale tylko tych potrzebnych rzeczy. Co to niezbędne rzeczy? Na pewno matematyka, czy język polski. Poza tym, warto poznawać języki, które mogą nam później otworzyć nowe drzwi. Generalnie we Wrocławiu funkcjonuje sporo szkół wyższych - wiadomo, w ciągu ostatnich dwóch dekad sporo się w polskich miastach namnożyło takich miejsc.

Naturalnie wychodzę z założenia, że ta najsolidniejsza szkoła wyższa we Wrocławiu to z pewnością Uniwersytet Wrocławski. Choć funkcjonują także szkoły niepubliczne - znaczna część z nich to porządne placówki, które są w stanie zagwarantować żakom bardzo dobre warunki. A więc można powiedzieć, że studiowanie akurat we Wrocławiu jest kapitalnym pomysłem. Osobiście jestem naprawdę usatysfakcjonowany! Jednak nie zawsze, kiedy jesteśmy dzieckiem, czy młodą osobą, rozumiemy, że powinniśmy się uczyć. Czasami dochodzimy do wniosku, dopiero po pewnym czasie, kiedy jesteśmy już dorośli. Wtedy możemy udać się do takiej instytucji, jaką jest Szkoła dla dorosłych Wrocław.

Obecnie możemy chodzić do wielu szkół dla dorosłych, o różnym poziomie nauczania. Są gimnazja dla dorosłych, zawodówki, technika, czy licea. O uczelniach wyższych nie wspominamy, ponieważ na każdej uczelni studiują wyłącznie osoby pełnoletnie. [IMG=1402/530e04beba06c___flickr_10081935456.jpg]Dlaczego ludzie wybierają uczelnie prywatne? Powodów jest wiele. Po pierwsze, udając się na studia na uczelniach prywatnych, z pewnością możemy liczyć na zdecydowanie większą wyrozumiałość wykładowców. Po drugie, realizowane są tam nieco inne kierunki studiów, których nie możemy realizować na uczelniach państwowych.

Trzecią, równie istotną kwestią, są mniejsze ilości studentów w grupach, a także możliwość poświęcenia większej ilości czasu dla studentów wśród wykładowców. [IMG=1308/521e07c120d4d___flickr_9611675343.jpg]Posiadanie dyplomu zdecydowanie ułatwia nam dzisiaj awans na lepsze stanowisko. Jednak należy wiedzieć o jednym. A powinni pamiętać o tym zwłaszcza młodzi ludzie, którzy decydują się na studia. Sam dyplom niewiele dziś znaczy. Oprócz niego, warto jest mieć w głowie niezbędną wiedzę, która sprawi, że będziemy wiele warci dla pracodawców. Z drugiej jednak strony, awans na kierownicze stanowisko jest raczej nierealny, jeśli tego dyplomu nie posiadamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-28 07:24:45
Tagi: Wrocław, szkoła, Uniwersytet Wrocławski