Jak zorganizować i spędzić świetne wakacje za niską cenę?

wakacje na plaży
Napisał: steven milne
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z bardziej popularnych turystycznych regionów w południowej części Polski są Góry Stołowe. Uznawane przez wielu są za najwspanialsze polskie góry, dlatego że mają rzadko widzianą płytową budowę, a oprócz tego przepiękne formacje skalne, jakie można w nich zobaczyć. Duża część Gór Stołowych jest jednym z większych obszarów chronionych, który obejmuje swym terytorium prawie siedemdziesiąt kilometrów obszaru. Zabudowa miasta jest raczej kameralna – małe domki prześlicznie komponują się tutaj z okoliczną naturą. W trakcie przechadzek po Ustroniu Morskim warto zaglądnąć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku.

W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia wykonanego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim nadal zachowało się bardzo dużo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż 65 tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to także kurort uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.
wakacje w Polsce
Napisał: Brandon Atkinson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współcześnie perspektyw okazuje się być mnóstwo i każda osoba wyszuka taką możliwość, która jednocześnie nie nadwyręży jego budżetu, a z drugiej strony zapewni niezapomniane wspomnienia.

Wystarcza tylko rozważyć na jakiego rodzaju doświadczenia się liczy. Czy bardziej interesujące są gorące białe plaże, czy cicha melodia górzystego krajobrazu? Wypada także pomyśleć o osobach, które to jadą się z nami na urlop. Dla rodzin dobrą opcją jest agroturystyka. Ten coraz to częściej wybierany typ wypoczynku to kapitalny pomysł zarazem dla dorosłych, jak i również najmłodszych. Nic tak bardzo nie relaksuje, jak nastrojowa, sielska atmosfera, a z drugiej strony nic tak nie zagrzewa do beztroskich psot, które to tak bardzo ubóstwiają najmłodsi.

Gdy preferowanym sposobem na urlop okazuje się być agroturystyka ogłoszenia są rozliczne zarówno na stronach www, jak i stosownych czasopismach. Wystarczy wpisać adekwatną frazę do wyszukiwarki internetowej i zanurzyć się w poszukiwaniach. W trakcie odpoczynku w Ustroniu Morskim warto odwiedzić największe atrakcje najbliższej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu.

Warto też udać się do pobliskiego Malechowa, gdzie jest ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy teren, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niesłychanie atrakcyjny jest także szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo.

Dla sympatyków dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości 31 km prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – "Bolesława" (800 lat) i "Warcisława" (640 lat). Tanie domki nad morzem, o różnej liczbie pomieszczeń, a także o rozmaitych możliwościach wyżywienia oferuje również wielu właścicieli pensjonatów oraz domów wypoczynkowych. Tanie domki nad morzem gwarantują niezapomniany urlop, duże możliwości rekreacyjne i ciekawą bazę wypadową dla osób lubiących aktywne spędzanie wyjazdu. Cieszące się nie mniejszym zainteresowaniem domki letniskowe nad morzem również gwarantują pamiętne i aktywne wakacje nad morzem 2014.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-29 08:38:55
Tagi: atrakcje, wakacje