Niezwykła muzyka grup Foo fighters oraz Deep Purple

rock
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Ciężko jest zatem wskazać jedyny rodzaj muzyki, który znajdzie niezwykle duże uznanie w bez mała szerokim gronie polskich słuchaczy. Pewne fakty bez wątpliwości nie podlegają dyskusji, w następstwie tego też na rynku muzycznym znajduje się kilka wybitnie znanych kapel, których muzyczne utwory są wielokrotnie grane w różnych położeniach na świecie. Ich hity niejednokrotnie bawią zarówno całe pokolenia oraz wszelkie grupy wiekowe, dlatego też niejednokrotnie nie przechodzimy beznamiętnie wobec ich najnowszych utworów. Założona w 1968 roku grupa deep Purple - http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=deep+purple - reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal oraz wyróżniany acid rock to fuzja wyjątkowa, na bazie jakiego powstało wiele wyjątkowych połączeń muzycznych.

Angielski zespół jest również laureatem wielu niezwykłych nagród w świecie muzyki. Warto zaznajomić się z dotychczasową dyskografią grupy, aby mieć pełne rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat. Pewnego zimnego grudniowego wieczoru w Szwajcarii Deep Purple miał nagrać swoje piosenki w studiu wynajętym od The Rolling Stones, które było w pobliżu Montreux Casino i Jeziora Genewskiego. Dzień przed planowanym nagraniem rozpoczął się jednak w kasynie koncert Franka Zappy, podczas którego doszło do pożaru wskutek odpalenia rakietnicy przez członka widowni. Ogień całkowicie strawił budynek, sprzęt muzyczny grupy Zappy, zaś ci, którzy mogli widzieć pożar z daleka, opisywali go jako „olbrzymi dym znad jeziora”.

Wydarzenie stało się bezpośrednią inspiracją dla powstałego utworu (szczegóły: muzyka Deep Purple). Przeboje takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez długoletnich fanów foo fighters. Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose i Echoes, Silence, Patience & Grace zyskały uznanie w postaci nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Generalnie grupa ta otrzymała aż jedenaście nagród tego prestiżowego konkursu.

Ponadto rozpoznawalnym kawałkiem jest kawałek The One do filmu Orange County.
koncert
Napisał: Warsztaty Kultury w Lublinie
Na podstawie: Warsztaty Kultury w Lublinie
Jest to zespół, który jako bez mała nowator z Polski znalazł ogromnie duże uznanie pośród całego społeczeństwa. Fakt ten bezsprzecznie pozwala nam znaleźć powód do wyniosłości w branży muzycznej. Równie słynny pink floyd jest znany z niezwykłego (choć początkowo przez nich odrzuconego) filmu The Wall, filozoficznych tekstów utworów i nowatorskich dźwięków. Na początku odnosiło tylko umiarkowane sukcesy w mainstreamie, potem jednak – m.in.

dzięki wkładowi ich leadera i wokalisty Syda Barretta – zaczęli karierę w rocku psychodelicznym. Sam Barrett z początku przyjechał do Londynu tylko po to, by zostać malarzem, jednak został poproszony przez Rogera Watersa o przyłączenie się do grupy po tym, jak odszedł od nich dotychczasowy wokalista. To on zmienił dotychczasową nazwę zespołu „Tea Set” na „The Pink Floyd Sound” (później skrócony do Pink Floyd - Pink Floyd na TerazRock). Jednak po tym, jak zespół zaczął bić rekordy popularności, środki odurzające, napięcie i powoli rozwijająca się schizofrenia Barretta spowodowała rosnące konflikty z grupą, a w końcu – całkowitą niemoc podczas ataku katatonii na jednym z koncertów. Po tym wydarzeniu coraz rzadziej mógł, mimo że był obecny na koncertach.

Niewykluczone, że jego zachowanie i nieobecne spojrzenie dały początek znanemu Comfortably Numb. Z całą pewnością stanowił ważny wątek historii The Wall. Pink Floyd do dziś cieszy się wielką sławą ,jak również ma ogromne rzesze fanów na całym świecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-30 07:58:49
Tagi: słuchacz, piosenki, koncert, film, sukcesy, wokalista, sława