Filmy fantasy na blu-rayu

filmy blu-ray
Napisał: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż da się dywagować nad autentyczną jakością pojedynczych filmów, to trudno zaprzeczyć, że obejrzenie filmu w 3D przyniesie wiele intrygujących doznań. Teraz ten trend coraz mocniej się rozszerza – powstają filmy specjalnie przeznaczone do odbierania ich w trójwymiarze, a także starsze produkcje można znaleźć w 3D. Wiele komputerów w dniu dzisiejszym zostało przez nas zakupionych kilka lat temu, niemniej pomimo tego dzięki odpowiednim procesom modernizacyjnym są one ciągle służyć nam jeszcze przez wiele lat. W tym miejscu rzecz jasna należałoby dodać, że obowiązkowo musimy wygospodarować sobie pewną kwotę pieniędzy, dzięki której nasz komputer bez wątpienia zyska wiele na funkcjonalności w bardzo krótkim czasie. To tak odległe od teraźniejszego pokolenie, że aż niemożliwym jest, aby zrozumieli, o co biega w obecnym wszędzie świecie wirtualnym.

Takie osoby z ręka na sercu mogą przyznać, że dawniej uczęszczanie na zajęcia to w pewien sposób nobilitacja, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć). Wyróżnieniem było samo posiadanie piórnika, temperówki (temperówki do kredek), tuszu (barwne tusze) czy zakreślacza. Co innego osoby, które niedawno skończyły edukację, takie też, które udając się do szkoły (średniej czy podstawowej) miały kontakt zpoczątkiem rewolucji internetowej. Co prawda, zaczątki te były dość komiczne, Internet był jeszcze narzędziem dość prymitywnym, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który zdobył świat. Zalety oglądania takich filmów są niewątpliwe – efekt wprowadza znakomitą jakość w odbiorze i estetyce filmu, nadaje dodatkowe zalety pod względem ekspresji.

Jest to szczególnie widoczne w takich gatunkach, jak fantastyka, fantastyka naukowa lub horror – niewątpliwie horrory 3D mogą jeszcze bardziej przestraszyć, a znane horrory w 3d – zaczarować niezwykłym światem. A jest to przecież dopiero początek – gatunków filmowych dostępnych w trzech wymiarach jest coraz więcej. Należą do nich przykładowo filmy familijne 3D – ten rodzaj kina nastawiony na dowcip jak również przyjemną rozrywkę dla całych rodzin świetnie się sprawdza w estetyce 3D trójwymiarowej. Dzięki uprzestrzennieniu obrazu poszczególne postacie jak również obiekty mają większą siłę wyrazu. Trójwymiar nadzwyczaj się sprawdza w scenach komicznych i gagach, potrafi zachwycić nie jedynie najmłodszych, ale także ludzie ceniące atrakcyjne efekty.

Niewątpliwie dobrze zorientować się w bieżącym asortymencie filmów, jakie są przeznaczone w 3D lub przerobione. Z kolei amatorzy poważnego kina mogą się zafascynować dramatem. familijne filmy 3d są bardzo różnorodne – od romantycznych przez społeczne aż po psychologiczne. Zdecydowanie każdy wyszuka tu coś specjalnego, doskonale dopasowanego dla siebie. Zarówno starsze a, także te najbardziej nowoczesne dramaty posiadają mnóstwo emocji i znaczną ilość przyciągających przemyśleń, są też często rodzajem o silnie estetycznym obrazie.

Obraz 3D może to wyśmienicie podkreślić. Dobry jest również u nas kabaret i musical płyty cd/dvd - choć zapewne niektórzy Polacy niezbyt przepadają za nowoczesnym kabaretem (płyty muzyczne w dobrych cenach - porównaj: muzyka musicalowa płyty dvd). Faktycznie dosyć często cechują się one kiepskim, wręcz żałosnym poziomem. Jednakowoż są także porządne kabarety, poza tym szczególnie warszawska scena stand-upowa z roku na rok powiększa własny poziom, jest coraz śmiesznej. A więc: zasadniczo fani słuchania muzyki na koncercie nie mają zbyt wielu odpowiednich argumentów do narzekania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-03 07:50:22
Tagi: Filmy, 3D, edukacja, efekty, kabarety, muzyka