Piosenki znanych zespołów dla rozpoczynającego naukę gitarzysty

Wielu początkujących gitarzystów chcących nauczyć się dobrze grać w pierwszym etapie nauki szuka odpowiednich piosenek i utworów, które dadzą nam możliwość łatwo pokonać pierwszy okres nauki, a tym samym będą rozwijały różne umiejętności gry na gitarze. Oprócz ćwiczeń stricte technicznych, które koordynują lewą rękę z prawą oraz rozciągają palce i ćwiczą cały aparat, warto rozpocząć od znalezienia również takich piosenek, jakie będziemy mogli od razu zagrać przynajmniej we fragmentach. Wielu młodych początkujących gitarzystów chce grać klasykę rocka.


perkusja
Napisał: Matti Mattila
Na podstawie: flickr.com/photos/mattimattila
Kapele z tego gatunku takie jak AC/DC, Metallica czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką stanowią legendarne zespoły zapisane na kartach historii muzyki ubiegłego wieku. Słuchając piosenek takich kapel jak Metallica czy Led Zeppelin bez problemu można wyszukać sporo luźnych motywów i fragmentów piosenek, które pozwolą nie tylko na samym starcie nauki ćwiczyć na gitarze konkretne umiejętności, grając wraz z oryginalnymi nagraniami ale też przyczynią się do tego, że od razu na podstawie prostych riffów będzie można usłyszeć konkretny fragment znanej piosenki, dzięki czemu będziemy mieli więcej frajdy i radości z efektów naszych starań.

Jest na świecie bardzo dużo utworów rockowych, które na początek nadadzą się świetnie i będą krok po kroku rozwijać naszą technikę. Jednym z takich utworów jest legendarny utwór pod tytułem One z czarnego albumu Metallici. Zaczyna się on riffem bardzo prostym, który w sumie polega tylko na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny a do tego kładziemy palce serdeczny na strunie czwartej na jej progu również czwartym.

koncert
Napisał: Matheus Misumoto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tak ułożoną ręką lewą mamy możliwość zagrania kilka pierwszych taktów piosenki, wystarczy po prostu odpowiednio kostkować prawą ręką, najlepiej wykonując ruch naprzemienny. W tym miejscu warto zauważyć, że mimo bardzo łatwego technicznie fragmentu utworu, aby jak najlepiej wykonać ten motyw, trzeba przede wszystkim skoncentrować się tutaj na rytmice i ten element gry ćwiczyć. Można więc wyćwiczyć poczucie rytmiki grając bardzo prosty motyw, który w dodatku jest wszystkim znany, więc od razu mamy wrażenie, że umiemy już zagrać jakąś znaną nam piosenkę dobrze. W każdym zespole znajdziemy takie motywy i należī od nich zacząć, żeby następnie krok po kroku iść do przodu i z poszczególnych wyćwiczonych osobno fragmentów zbudować już cały znany nam utwór.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:35:55
Tagi: rock, album, gitara