Jak dopasować najlepsze dodatki do stroju harcerskiego?

Jednym z kluczowych atrybutów wszystkich harcerzy jest ubiór. Mundur harcerski jest z całą pewnością niezwykle specyficzny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Niemniej nie byłby całkowity, gdyby nie precyzyjnie dodatki do munduru harcerskiego. Należy więc przekonać się, co każdy harcerz powinien mieć, aby wyglądać doskonale. W głównej mierze niezwykle istotne jest właściwe nakrycie głowy.
http://wgl.pl
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jest to tzw. rogatywka lub beret w odcieniu wybranym przez drużynę. Aczkolwiek na głowie harcerzy może pojawić się także inne nakrycie głowy, m.in. kapelusz. Do nakrycia głowy dopina się najczęściej lilijkę. Trochę inna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy posiadają specjalne berety albo czapeczki z daszkiem. Na ramionach harcerzy znajdują się specyficzne naramienniki, które zakłada się na pagony w odcieniach drużyny. Na pagonie mogą być umieszczone wszelkie istotne informacje, takie jak chociażby ilość gwiazdek zdobytych przez harcerza. Pod kołnierzem natomiast dopięta powinna być chusta.Jej kolor również jest wybierany przez drużynę i powinien być taki sam dla poszczególnych jej członków. Przez lewe ramie przełożony jest sznur funkcyjny. Niezwykle ważny jest również pas, jaki nosi się zarówno do spodni i spódnicy (http://www.wgl.pl/category/skladnica-harcerska-umundurowanie-mundur-harcerski). Dziewczyny zakładają czarne pasy, zaś chłopcy zielone, chociaż możemy zastąpić je również brązowym pasem ze skóry. Na nogach harcerzy, poza butami, zakładane są także getry, które także występują w wielu wersjach kolorystycznych i wybierane są indywidualnie przez poszczególne drużyny. Poza tym oprócz getrów można ubrać różnokolorowe wywijki. Jak się zatem okazuje, strój harcerza nie musi być wcale zupełnie jednorodny.


skauci
Napisał: wittco.gmbh
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielość akcesoriów sprawia, że harcerze wyglądają bardzo dostojnie i pięknie. Rzecz jasna wymienione dodatki są tylko przykładem. Dużo drużyn posiada swoje własne tradycje i niejednokrotnie na mundurze może pojawić się wiele alternatywnych dodatków albo naszywek. Te kwestie zawsze należy skonsultować z drużynowym. Zastanawiasz się, gdzie możesz zgromadzić wszelkie akcesoria do munduru harcerskiego? Pomocna powinna okazać się składnica harcerska online, gdzie bez żadnego problemu można odnaleźć i zamówić wszystkie niezbędne dodatki, a przy tym cały mundur harcerski.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:32:38
Tagi: Kolor, ubiór, strój, odcień