Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczady jest to pasmo górskie leżące we wschodniej części Beskidów. Bieszczady to jeden z najbardziej interesujących krajobrazowo regionów Polski. Spośród wszystkich pasm górskich w Polsce to Bieszczady uchodzą za w najwyższym stopniu pierwotne a także malownicze. Bieszczady są kapitalnym miejscem na wakacje o każdej porze roku. Czekają w tym miejscu przepiękne połoniny, Solina, kolejka bieszczadzka oraz inne atrakcje.
Bieszczadzki Park Narodowy jest najogromniejszym polskim górzystym parkiem narodowym. Fundamentalnym celem BPN jest osłona przyrody a także pejzaży, toteż tego wszystkiego, co stanowi o atrakcyjności turystycznej Bieszczadów. W Bieszczadzkim Parku Narodowym istnieje sieć pieszych tras turystycznych o dł. przeszło 130 km, zagospodarowane pola namiotowe jak też schroniska turystyczne.sprawdź na stronie
Napisał: Pawel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bieszczady, a zwłaszcza sfery włączone do Bieszczadzkiego Parku Narodowego są ostoją unikalnych gatunków ssaków a także ptaków. To dokładnie w tych górach mieszka najogromniejsza w Polsce populacja misiów brunatnych oraz wilków. W bieszczadzkich lasach żyją także zagrożone rysie. Bieszczady to też specyficzna flora a także widoki. Bieszczady można przemierzać o dowolnej porze roku. Atutem zimowych włóczęg jest możliwość podziwiania dalekich panoram górzystych.

Nie istniałyby Bieszczady bez połonin i bukowych lasów. Większość połonin została objęta ochroną przez Bieszczadzki Park Narodowy i możemy się po nich przemieszczać tylko oznakowanymi szlakami i po wykupieniu biletu do BPN. Jednym z popularnych jak też najpiękniejszych szlaków w Bieszczadach jest eskapada na Połoninę Wetlińską. Jest to jedno z najpiękniejszych punktów w Bieszczadach. Jest
Bieszczady
Napisał: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
świetnym punktem widokowym, w szczególności jesienią jak też zimą.


W owym czasie z Wetlińkiej zauważalne są między innymi Tatry. W bliskim otoczeniu Połoniny Wetlińskiej znajduje się troszeczkę wyższa Połonina Caryńska. Charakteryzuje ją dzikość krajobrazu. W jej ostępach egzystują misie, rysie, wilki oraz gromady jeleni. Połonina Caryńska słynna jest z imponujących krajobrazów na pasma Wielkiej Rawki. Latem na stokach obu znanych bieszczadzkich połonin rozkwita najpiękniejsza z górskich traw, lilia złotogłów. Jesienią murawy rudzieją, a połoniny przybierają śliczną rudawą barwę.

Nie czekaj więc. Zasiądź wygodnie w fotelu i wbij w wyszukiwarkę hasło: Solina noclegi, aby oglądać na własne oczy opisane cuda - więcej informacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:57:11
Tagi: turystyka, nocleg