Lato w siodle- ciekawe wakacje a także skuteczna terapia dla osób niepełnosprawnych

W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, żeby się jazdy konnej. Obecnie powstaje coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jazdy konnej i hipoterapia. Dzięki przebywaniu ze zwierzętami można wiele się nauczyć, a konie mogą pomagać chorym wyzdrowieć.

Stadnina koni
Napisał: Patrick Strandberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli nasze dziecko ma trudności z poruszaniem się czy też postawa jest niepoprawna, lekarz może zalecić zajęcia z jazdy konnej. Obcowanie ze zwierzętami, pielęgnowanie ich może być dla dziecka cudownym przeżyciem. Nierzadko podczas wakacji organizowane są kolonie i turnusy dla osób Z niepełnosprawnością ruchową, które obejmują właśnie jazdę konną. Dzisiaj prawie każda szkółka jeździecka ma w swojej ofercie hipoterapię dla osób mających kłopoty z poruszaniem się - więcej na ten temat tutaj. Również jeśli mamy wady postawy, zajęcia mogą pomóc w zmniejszeniu ich.

Te wpisy z www (https://stomatologiacichon.pl/), które znajdziesz po kliknięciu na ten odnośnik niewątpliwie będą przydatne - są one godne zainteresowania i są w stanie Cię miło zadziwić.

Jeżdżąc na koniu trzeba utrzymać odpowiednią postawę oraz wzmacniamy mięśnie kręgosłupa a także miednicy. Jeżeli specjalista zaleci tego typu zajęcia, nie powinniśmy się zastanawiać- przyniosą one same korzyści a także doskonałe efekty zdrowotne. Szczególnie we wakacje, gdy pogoda jest piękna, warto decydować się na takie zajęcia.Hipoterapia powinna odbywać się za zgodą lekarza a także w odpowiednim ośrodku, który ma w ofercie tego typu zajęcia przykładowo w okresie wakacyjnym - szkoła jazdy konnej Patataj. Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, podczas poruszania się na koniu bardzo dobrze rozgrzewają mięśnie. Dzięki temu osoby niepełnosprawne po pewnym czasie mogą nabyć odpowiednie nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze samodzielne poruszanie się. Zajęcia z końmi pobudzają również zmysły- pacjent może głaskać konia i zaprzyjaźnić się z nim. Hipoterapia sprawi przyjemność- zwierzęta te będą więc doskonałymi terapeutami. Można także wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia w trakcie jazdy- wsiadanie albo leżenie na grzbiecie może doskonale zastąpić mnóstwo ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to niezwykle przyjazne zwierzęta, które mogą pomagać chorym w odzyskaniu zdrowia. Zajęcia w szkółce jeździeckiej będą doskonałe tak samo dla dzieci zdrowych jak i dla osób niepełnosprawnych, warto więc korzystać z ofert szkółek jeździeckich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:13:14
Tagi: jazda konna, konie, jeździectwo, Rehabilitacja, szkółka