Lato w siodle- ciekawe wakacje a także skuteczna terapia dla osób niepełnosprawnych

W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, żeby się jazdy konnej. Obecnie powstaje coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jazdy konnej i hipoterapia. Dzięki przebywaniu ze zwierzętami można wiele się nauczyć, a konie mogą pomagać chorym wyzdrowieć.

Stadnina koni
Napisał: Patrick Strandberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli nasze dziecko ma trudności z poruszaniem się czy też postawa jest niepoprawna, lekarz może zalecić zajęcia z jazdy konnej. Obcowanie ze zwierzętami, pielęgnowanie ich może być dla dziecka cudownym przeżyciem. Nierzadko podczas wakacji organizowane są kolonie i turnusy dla osób Z niepełnosprawnością ruchową, które obejmują właśnie jazdę konną. Dzisiaj prawie każda szkółka jeździecka ma w swojej ofercie hipoterapię dla osób mających kłopoty z poruszaniem się - więcej na ten temat tutaj. Również jeśli mamy wady postawy, zajęcia mogą pomóc w zmniejszeniu ich.

Te wpisy z www (https://stomatologiacichon.pl/), które znajdziesz po kliknięciu na ten odnośnik niewątpliwie będą przydatne - są one godne zainteresowania i są w stanie Cię miło zadziwić.

Jeżdżąc na koniu trzeba utrzymać odpowiednią postawę oraz wzmacniamy mięśnie kręgosłupa a także miednicy. Jeżeli specjalista zaleci tego typu zajęcia, nie powinniśmy się zastanawiać- przyniosą one same korzyści a także doskonałe efekty zdrowotne. Szczególnie we wakacje, gdy pogoda jest piękna, warto decydować się na takie zajęcia.Hipoterapia powinna odbywać się za zgodą lekarza a także w odpowiednim ośrodku, który ma w ofercie tego typu zajęcia przykładowo w okresie wakacyjnym - szkoła jazdy konnej Patataj. Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, podczas poruszania się na koniu (zamów terapia z końmi na stajniaiskra.pl!) bardzo dobrze rozgrzewają mięśnie. Dzięki temu osoby niepełnosprawne po pewnym czasie mogą nabyć odpowiednie nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze samodzielne poruszanie się. Zajęcia z końmi pobudzają również zmysły- pacjent może głaskać konia i zaprzyjaźnić się z nim. Hipoterapia sprawi przyjemność- zwierzęta te będą więc doskonałymi terapeutami. Można także wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia w trakcie jazdy- wsiadanie albo leżenie na grzbiecie może doskonale zastąpić mnóstwo ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to niezwykle przyjazne zwierzęta, które mogą pomagać chorym w odzyskaniu zdrowia. Zajęcia w szkółce jeździeckiej będą doskonałe tak samo dla dzieci zdrowych jak i dla osób niepełnosprawnych, warto więc korzystać z ofert szkółek jeździeckich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:13:14
Tagi: jazda konna, konie, jeździectwo, Rehabilitacja, szkółka