W jaki sposób wygląda aktualnie rynek artykułów wyposażenia wnętrz, gdzie można kupić praktyczne produkty tego typu

W niemal każdej galerii handlowej można znaleźć sklepy z wyposażeniem wnętrz oraz z artykułami dekoracyjnymi. Na półkach będą się piętrzyć duże ilości eleganckiej porcelany, ozdabianej ręką co bardziej znanych projektantów tego typu artykułów.


Mnóstwo kolorów i wzorów a także różnorakie style, od typowego zdobionego wzorami, przez wspaniały nowoczesny z motywami tulipana czy maków, a na surowych, nowoczesnych bez żadnego zdobienia skończywszy. Tuz obok będzie się znajdować półka pełna garnków znakomitych światowych marek. Są kolekcje garczków ze stali, kamiennych czy aluminiowych ale pokrytych odpowiednią powłoką.

Bardziej zamożni mogą kupić zestawy garnków żeliwnych za okrągłe tysiące. Wszystko utrzymane w nowoczesnym wzornictwie i dopasowane kolorami do każdego gustu. Jako dodatek można przeglądnąć ofertę sztućców znanej przedwojennej marki oraz obecnej konkurencji. Lecz żadne z zestawów nic nie będą miały wspólnego z topornymi widelcami stanu wojennego. Najnowocześniejsze linie, idealnie gładkie i równiutkie krawędzie, błyszczące powierzchnie idealnie będą się komponować z resztą produktów w sklepie.

garnki
Napisał: Didriks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz są kupujący poszukujący wciąż kolorowych dodatków z taniego tworzywa, bo przyzwyczaili się do takich i na takie mają możliwość. Problemem jest to, że sklepy z artykułami gospodarczymi poznikały z ulic, ustępując miejsca najnowocześniejszym salonom, w jakich próżno szukać gumowej podkładki na stół albo serwetnika z czerwonego tworzywa (więcej o podkładkach). Odeszły w zapomnienie dobre kolorowo emaliowane garnki Olkusz i metalowe patelnie, na których usmażenie czegokolwiek bez dużej ilości tłuszczu nie było możliwe - więcej opcji Cepeliowskie dodatki w postaci drewnianych łyżek zastąpiły silikonowe sztućce.


Stalowy czajnik z gwizdkiem wyparły bezprzewodowe czajniki. Nawet klasyczne, stare tarki do warzyw pozastępowane zostały wszechstronnymi maszynkami które siekają i tną na tysiąc sposobów. Niby ładne i praktyczne są te nowoczesne gadżety, lecz ich ceny mogą odstraszać, dlatego w wielu domach w dalszym ciągu królują poczciwe tradycyjne plastiki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:13:15
Tagi: czajnik, sztućce, plastik, zestaw