Nawet nie wiesz jak bardzo istotną rolę odgrywają centrale telefoniczne

Nie trzeba nikogo raczej przekonywać. jak istotną rolę w rozwoju technologicznym odgrywa prawie 150letni wynalazek - telefon. Od momentu, gdy Aleksander Bell odbył pierwszą rozmowę telefoniczną, ta technika komunikacyjna niezwykle się rozwinęła. Czy nowoczesne centrale telefoniczne są kolejnym krokiem w rozwoju tej technologii?


schemat połączenia
Przyjmuje się, że najbardziej znaczącym kamieniem milowym w tym procesie była chwila, kiedy w New Haven stanęła pierwsza centrala telefoniczna. Zbudowano ją dwa lata po chwili narodzin telefonu i umiała obsłużyć dwie rozmowy za jedynym razem. Prawie piętnaście lat potem powstały pierwsze zautomatyzowane centralki telefoniczne.

czytaj:

W XX wieku trwał nieustanny rozwój technologii telekomunikacyjnych. Pod Oceanem Atlantyckim zainstalowano przewody łączące nowoczesne centra świata – Amerykę i Europę.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę? Będzie nam miło, jeżeli dla osiągnięcia tego celu przeczytasz informacje z serwisu (https://goldwasser.pl/zlota-wodka/), które dla Ciebie opracowaliśmy w nowym linku.

Z czasem duże firmy zaczęły mieć własne centrale telefoniczne – z pewnością kojarzycie z filmów śliczne telefonistki, pracujące przed skomplikowanymi urządzeniami. To była naprawdę nie łatwa sztuka tak szybko wsadzać przewody we właściwe otwory, na okrągło kontrolując kompleksowy ruch telefoniczny. Z czasem panie zostały zamienione na komputery.

zobacz:

Aktualnie sporo firm decyduje się na swoje własne, cyfrowe centralki telefoniczne oraz telefony ip. Oprócz obsługiwania firmowych aparatów telefonicznych, sprytne urządzenia oferują też dostęp do sieci przez karty sieciowe albo sieć bezprzewodową. Gromadzą w sobie cechy centrali i modemu internetowego. Pewne znajdujące się na rynku peryferia posiadają opcję używania technologii voip, czyli Voice over internet Protocol. Telefonia IP to przesyłanie głosu przez sieć, co potrafi zauważalnie zredukować firmowe rachunki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-14 12:36:26
Tagi: telefon, VoIP, centrala telefoniczna