Co może sprawić frajdę dziecku?

Jedną z najbardziej znanych i najstarszych gier świata są szachy, stosowane już od czasów starożytnych. Nie do końca wiemy jakim celom one wtedy służyły, czy była to jedynie zabawa czy służyła gra królewska jakimś innym, poważniejszym celom (na przykład ćwiczeniu sztuki dowodzenia).
Konsola
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez względu jednak na to jakie były przyczyny stworzenia tejże gry wiadomo, iż towarzyszy nam ona od stuleci. Zresztą, nie jest to wyjątkowy przypadek. Świadczy to o tym iż człowiek od zawsze uwielbiał podobne formy zabawy. Oczywiście z upływem czasu modyfikował się i sposób grania i rodzaj gier które ludzie preferują. Nie jest jednakże celem tego tekstu analiza historii tej dziedziny życia (choć niechybnie byłby to ogromnie ciekawy temat). Dosyć wiedzieć że historia takich rozrywek jest długa.

Współcześnie wspomniana gra ustąpiła miejsca bardziej atrakcyjnym graficznie rozrywkom. Współczesne gry komputerowe mają prawie nieograniczone możliwości. Za ich pomocą zdołamy przenieść się w przeszłość, wcielić w wodza armii, i za pomocą wirtualnych batalionów rozgrywać krwawe potyczki - tylko pozornie, bo tak naprawdę nikomu nie dzieje się krzywda. Wiadomo że praktycznie każdy młokos marzy aby się wcielić w rolę zwycięskiego wodza z historii, a zapewne nie brak i takich dziewczynek.I w tej dziedzinie - jak w wielu dzisiaj - istotny jest mały rozmiar i specjalizacja.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (https://klubtanca.pl/walc-angielski/) inne tego typu materiały - one również są wartościowe.

Nie zadziwia więc fakt, że powstały narzędzia określone tylko do gier właśnie. Podobnie jak w przypadku smartfonów i tutaj zmierza się do jak największej mobilności. Przykładem może tu być Sony PSP, przyrząd do gier który zmieści się w plecaku, kieszeni kurty bądź też torebce. Dzięki temu urządzeniu nie straszny będzie nam nawet najogromniejszy zator drogowy. Przykładowe produkty mieszczą się tu: kliknij tu.

Pad
Napisał: William Warby
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla tych z nas którzy preferują jednak rozrywkę w zaciszu domowym rekomenduję Play Station 3, urządzenia nieco większe podłączane do telewizora. Warto się także zdecydować na zakup Xbox 360 cena tej konsoli zbliżona jest do cen wyżej wymienionych urządzeń, o wyborze więc decydować będą nasze indywidualne preferencje. Ten ostatni wytwórca zintegrował gry na Xbox ze swoim sztandarowym systemem operacyjnym, a z aplikacji zwanej sklepem można pobrać niezliczoną ilość gier. Konsole można znaleźć przykładowo na tej stronie: ceneo.pl/Konsole_do_gier;017Sony_PlayStation_3_P0-82285.htm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-01 00:49:54
Tagi: gry, Urządzenia