Wszystkie najciekawsze turystyczne atrakcje w Wiśle, oferta noclegów i kwater w tej miejscowości.

Województwo Śląskie bardzo dużo może zaproponować turystom. Mimo że Śląsk kojarzy się przede wszystkim z kopalniami i przemysłem wydobywczym, to jednak godzinę drogi na południe znajdują się przepiękne góry, i parę cenionych w całym kraju turystycznych miejscowości.

pensjonat
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
U stóp Baraniej Góry, najbardziej znanego szczytu tamtego regionu, położona jest niewielkie miasteczko Wisła, zwana także perłą Beskidu Śląskiego. Wisła jest miejscem, gdzie przez cały rok będzie się coś działo. Z powodu swojego położenia jest doskonałą bazą wypadową nie tylko do innych miast typu Ustroń albo Szczyrk, ale także na szlaki turystyczne, jakich w pobliżu jest całkiem sporo. Barania Góra była już wspominana, ale w okolicy można również znaleźć sporo innych atrakcji, które można zobaczyć. Okoliczne szlaki zachęcają wręcz miłośników górskich wycieczek, na sporo mogą też liczyć cykliści - rowerowe trasy są przeznaczone zarówno dla zaawansowanych zawodników lubiących adrenalinę, ale także dla ceniących spokojną jazdę rodzin z dziećmi.Również zima to okres, kiedy do Wisły przybywają tysiące amatorów szaleństwa na śniegu. Na jej obszarze zlokalizowanych jest parę snowboardowych i narciarskich wyciągów, liczne wypożyczalnie sprzętu i szkółki, więc będą tam mieli co robić i zaawansowani narciarze, i stawiający pierwsze kroki amatorzy. Lecz taka popularność tej miejscowości wiąże się niestety z problemami z miejscami noclegowymi w pewnych częściach roku.

nocleg w pensjonacie
Napisał: Waldemar Jan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektóre pensjonaty Wisła są tak obłożone, że nocleg (zobacz grzybowo hotel z basenem) trzeba w nich rezerwować kilka miesięcy wcześniej, a w trakcie zimowych ferii albo wakacji szanse na dostanie noclegu są praktycznie zerowe . Z tego też powodu organizując urlop w Wiśle w okresie, gdy może tam być dużo ludzi, koniecznie trzeba dużo wcześniej pomyśleć o rezerwacji noclegu (pensjonaty do wynajęcia w Wiśle). W pozostałych częściach roku jest nieco lepiej, bo baza noclegowa tego miasta jest rzeczywiście bardzo duża, ale i tak wyjazd z dnia na dzień może się skończyć tym, że pół dnia będzie trzeba szukać miejsca do spania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-25 09:45:38
Tagi: zima, urlop, Szczyrk, szlaki, Barania Góra